چگونه با انجام تنظیمات،کیفیت تصویر تلویزیون را بهبود دهیم؟

۲۷ فروردين ۱۳۹۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
بهبود کیفیت تصویر
یکی از مشکلاتی که معمولا خریداران تلویزیون‌های UHD برای تنظیمات رنگ تلویزیون ال جی 4k  با آن روبرو می­شوند، تفاوت تصویر کانال‌های تلویزیونی با تصویری است که در فروشگاه مشاهده کرده­‌اند. اما این نشان دهنده‌ی مشکل در ساختار تلویزیون نیست. فروشگاه‌ها برای نمایش حداکثر کیفیت تصویر تلویزیون، فیلم‌هایی با رزولوشن UHD یا FHD و با کیفیت بالا برای نمایش ارائه می­دهند. بنابراین تصویری که شما در فروشگاه بر روی تلویزیون مشاهده می‌­­کنید، از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. طبیعی است وقتی تصویری با کیفیت پایین‌تر فیلم برداری شده باشد، در بهترین تلویزیون نیز تغییری نخواهد کرد؛ بلکه ممکن است تنها تا حدی بهتر نمایش داده شود.
البته شما می‌­توانید با انجام تنظیم کیفیت تصویر تلویزیون ال جی، کیفیت را افزایش دهید؛ با توجه به اینکه بسیاری از گزینه‌های تنظیمات تصویر، تخصصی است به شما پیشنهاد می­‌کنیم با مطالعه‌ی این راهنما، به انجام بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی و تنظیمات نور صفحه تلویزیون ال جی، اقدام نمایید. در نظر داشته باشید حالت‌های تصویر و تنظیمات تخصصی برای تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، با توجه به منوی یک دستگاه سطح بالای ال جی و تنظیمات رنگ تلویزیون ال جی اسمارت توضیح داده شده است؛ ممکن است تلویزیون شما بنا به مدل، برخی از این گزینه ها را نداشته باشد.

چگونه کیفیت تلویزیون را بالا ببریم

در منوی تصویر تلویزیون‌ها، حالت تصویر گزینه‌ای می­باشد که مربوط به کیفیت تصویر تلویزیون است. این منو، برخی زیرمجموعه‌ها را نیز برای تنظیم دستی نور، وضوح، ... و کنترل‌های پیشرفته دارد.

آموزش تنظیم اندازه تصویر تلویزیون ال جی

برای آنکه تنظیمات رنگ و نسبت تصویر در تلویزیون را انجام دهید ابتدا در نظر داشته باشید که اندازه‌ی تصویر در وضعیت مناسب باشد. بدین معنا که تصویر از نظر اندازه به درستی بر روی صفحه نمایش داده شود. برای انجام این تنظیمات از قسمت نسبت ابعاد تلویزیون نسبت 16:9 انتخاب کنید.
 • حالت‌های تصویر تلویزیون LG

در این قسمت حالت تصویر درخشان، استاندارد، اقتصادی، فوتبال، سینما و حالت‌های ویژه برای محیط روشن و تیره وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی خود و یا نوع محتوای در حال پخش، این گزینه را تنظیم نمایید. بهترین حالتی که گلدیران به شما پیشنهاد می‌دهد، مد تصویر درخشان (Vivid) می­‌باشد. زیرا تصویر بر روی این حالت به دلیل درخشندگی بیشتر، زیباتر به نظر می­رسد.
اگر از تلویزیون خود بیشتر برای تماشای تصویر کنسول بازی استفاده می‌کنید، بهتر است حالت بازی (Game) را انتخاب کنید. برای تماشای تصاویری با سرعت تصویر بالا و یا فوتبال نیز، بهترین حالت تصویر، فوتبال است. حالت‌های ویژه به شما امکان تنظیم تخصصی تصویر را می‌دهد.
حالت تصویر
 • تنظیمات دستی ویژگی‌های تصویر در زیرمجموعه­‌ی حالت تصویر تلویزیون ال جی

شما می­‌توانید در این قسمت، همانطور که یک حالت را انتخاب نموده‌­اید، ویژگی‌­های آن را نیز تا حدی به دلخواه تغییر دهید. در ادامه روش انجام تنظیمات شرح داده می­شود.

1. تنظیم روشنایی، نور و کنتراست در تلویزیون ال جی

معمولا کنتراست و روشنایی در سطح بالایی انتخاب شده است. اما شما می‌­توانید تنظیمات روشنایی تلویزیون ال جی را تغییر دهید. به شما توصیه می­‌کنیم اجازه دهید کنتراست همچنان در سطح بالایی باشد و روشنایی را بنا به دلخواه خود تغییر دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر کنتراست بر کیفیت تصویر تلویزیون ال جی، راهنمای چه عواملی در کیفیت تصویر تلویزیون موثر است؟ را مطالعه نمایید زیرا در این راهنما ویژگی‌های تلویزیون وضوح بسیار بالا عنوان شده است.

تنظیمات روشنایی و کنتراست

2. تنظیم دمای رنگ و تنظیم رنگ تلویزیون ال جی با کنترل

دمای رنگ گزینه‌ای است که می­تواند به شما کمک زیادی کند، تا یک تصویر دلپذیر داشته باشید. معمولا در برخی تلویزیون‌ها شدت رنگ زیاد و در برخی نیز، تصاویر کم رنگ است. ممکن است چنین تصویری مورد پسند شما نباشد.می­توانید با تنظیم دمای رنگ از شدت رنگ‌ها بکاهید و یا در صورت نیاز رنگ های گرم‌تری انتخاب نمایید. در این قسمت با تنظیم درجه‌ی سردی و گرمی رنگ،  شدت رنگ را به دلخواه خود تنظیم کنید.

تنظیم دمای رنگ

3. تنظیم وضوح تصویر در تلویزیون ال جی

این گزینه در زیرمجموعه‌­ی حالت تصویر قرار دارد. با توجه به اینکه کیفیت تصاویر کانال‌ها پایین می‌­باشد، تلویزیون‌هایی با رزولوشن FHD و UHD ،کیفیت پایین این تصاویر را با وضوح بالا نمایش می‌­دهد؛ با این شرایط ممکن است شما احساس کنید کیفیت تصویر تلویزیون پایین است و حتی از یک تلویزیون معمولی نیز کیفیت کم­تری دارد. در صورتی که اینطور نیست!
وقتی شما وضوح تصویر تلویزیون را کمی پایین‌تر از حد تنظیم شده‌ی کارخانه انتخاب نمایید، دستگاه از نظر وضوح با تصاویر کانال‌ها هم‌خوانی بیشتری پیدا می‌­کند و شما شاهد کیفیت پایین تصاویر کانال ها نخواهید بود. برای اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر وضوح تصویر بر تلویزیون‌ها می‌توانید به مقاله‌­ی چه عواملی در کیفیت تصویر تلویزیون موثر است؟  مراجعه نمایید.

4. تنظیم ته رنگ

­ته رنگ مربوط به رنگ زمینه می­باشد. بهتر است این گزینه را تغییر ندهید. زیرا با تغییر این گزینه، زمینه‌ی تصویر به یک رنگ خاص متمایل خواهد شد و ممکن است رنگ‌ها به شکل واقعی نمایان نشود. توصیه می­‌کنیم این گزینه بر روی پیش فرض کارخانه باشد .

5. گزینه‌های عکس در تلویزیون ال جی

گزینه‌های عکس نیز، زیرمجموعه‌ی حالت تصویر است. برخی از تنظیمات تخصصی در این قسمت انجام می‌­شود که در ادامه توضیح می‌دهیم:
  گزینه عکس در تلویزیون                                                                 
 • کاهش نویز و کاهش نویز MPEG

می‌­توانید با تنظیم این گزینه تاثیر نویز را بر روی سیگنال‌های ارسالی به گیرنده‌ی تلویزیون کاهش دهید.
 •  میزان سیاهی

این گزینه، میزان روشنایی و کنتراست تصویر را بنا به میزان سیاهی قابل نمایش تلویزیون، برای تصویر ورودی تغییر می‌­دهد.
 •  سینمای واقعی

با انتخاب این گزینه، بهترین حالت برای تماشای فیلم ایجاد می‌­شود.
 •  مراقبت از چشم

با فعال سازی مراقبت از چشم، همراه با روشنایی یا تاریکی، نور تصویر نیز تغییر می‌­یابد و تنظیمات روشنایی تلویزیون ال جی.
 • تنظیم Tru Motion در تلویزیون ال جی

در برخی مدل‌ها این گزینه وجود دارد و با تنظیم آن می‌­توانید سرعت نمایش تصویر را بهبود بخشید. در برخی مدل‌ها نیز این گزینه وجود ندارد؛ زیرا سرعت به طور خودکار، با توجه به نوع و سرعت محتوای در حال پخش، تنظیم می­‌شود. در این منو می‌­توانید حالت ملایم، واضح و کاربر را به دلخواه انتخاب کنید. در هر یک از این حالت ها میزان سرعت و نرمی تغییر سکانس‌ها تفاوت پیدا می­کند.

تنظیم تلویزیون

6. کنترل‌های پیشرفته­‌ی تصویر تلویزیون ال جی

در برخی مدل‌ها می­‌توانید تنظیمات تخصصی‌تری در قسمت کنترل پیشرفته انجام دهید.گزینه­‌های این قسمت بنا به مدل دستگاه، ممکن است متفاوت باشد. در ادامه چند مورد، که تقریبا مهم‌ترین این گزینه‌ها می­­باشد را خواهیم گفت:
 • رنگ چمن (Lawn)

با فعال سازی این گزینه، می­‌توانید کیفیت بهتری برای تماشای تصاویری با پس زمینه‌ی سبز داشته باشید. مانند تصویر زمین فوتبال!
 • رنگ آسمان (Sky)

حالت «رنگ آسمان » نیز، برای تماشای تصاویری با پس زمینه‌ی آبی، کیفیت بالاتری از تصویر را ارائه می­دهد.
 • بهبود دهنده­ی لبه

با تنظیم این گزینه، گوشه‌های تصاویر متمایزتر و مشخص تر می‌­شود.
 • کنتراست دینامیک

با تنظیم «کنتراست دینامیک»، کنتراست با توجه به شفافیت تصویر، در بهترین حالت تنظیم می‌شود.
 • رنگ دینامیک

عملکرد «رنگ دینامیک»، باعث تنظیم رنگ‌ها به شکل واقعی‌تر می‌­شود.
 • فیلتر رنگ

این عملکرد، در راستای ارائه‌ی رنگ‌های واقعی و تنظیم اشباع رنگ، رنگ‌های خاصی از RGB  را تنظیم و در صورت نیاز فیلتر می‌کند.
 • وسعت رنگ

وسعت رنگ، دامنه‌ی رنگ‌های قابل نمایش را انتخاب می‌کند.
 • سیستم مدیریت رنگ

این بخش برای تنظیم تخصصی رنگ تصویر، از سوی افراد متخصص می‌­باشد. یک الگو برای آزمایش و تنظیم دقیق رنگ‌های ( قرمز، سبز، آبی، نیلی، ارغوانی و زرد ) نمایش داده می‌­شود تا با توجه به آن بتوانید رنگ ها را تنظیم نمایید.

کلام پایانی

اکنون شما تنظیمات تخصصی تصویر تلویزیون را خودتان به تنهایی انجام داده اید! امیدواریم با استفاده از این راهنما، شاهد تصویری با کیفیت بالاتر بر روی تلویزیون ال جی باشید. به خاطر داشته باشید، گلدیران با سرویس‌های متنوع خدمات پس از فروش، همانند تمدید گارانتی و سرویس دوره ای، همواره در کنار شما خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم حتما سری به صفحه تمدید گارانتی بزنید. پیشنهادات ویژه‌ای منتظر شماست. 

همچنین اگر مشکل یا سوالی در این رابطه داشتید خوشحال می‌شویم آن را در نظرات برای ما بنویسید تا به شما کمک کنیم.

آیا تلویزیون ال جی شما نیاز به تعمیرات دارد؟ از تکنسین‌های حرفه‌ای گلدیران کمک بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

اقای فرجاد مهر
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۵:۴۹

سلام من اولد b6 55 اینچ دارم چند وقتیه دو سوم وسط تصویر رنگهای زرد رو سبز فسفری نشون میده

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۶:۰۲

سلام و وقت به خیر؛ لازمه دستگاهتون بررسی بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۱۷:۲۰

سلام تلویزیون من ال جی هست خیلی یهویی صفحه ی تی وی کمرنگ شدبه طوری که دیدن تصویر به شدت سخت شده صدا داره و شبکه ها عوض میشه اما تصویر مشکل داره ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۱۷:۳۲

سلام و وقت به خیر؛ اگه گزینه صرفه جویی در مصرف برق رو خاموش کردید و باز هم این مشکل وجود داره از قسمت تعمیرات برای بررسی دستگاهتون درخواست ثبت کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ۲۲:۴۴

با سلام تلویزیون من مدل 49 فور کی چند سانت بالای تصویر کمی سیاه و کم نور شده لطفا راهنمایی کنید نیاز به تعمیر داره یا نداره .گارانتی هم نیست

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ ۰۹:۱۲

سلام و وقت به خیر؛ اگه با تنظیم ابعاد تصویر روی 16:9 و بر روی همه ورودی‌ها این مشکل وجود داره لازمه تلویزیون شما بررسی بشه. لطفا از قسمت تعمیر برای بررسی دستگاهتون از طرف کارشناس ثبت سفارش کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۲۷ ۱۰:۲۰

با عرض سلام و خسته نباشید تلویزیون ما مدل 43UF64000GL هستش تلویزیون ما شبکه IRIB UHD فقط صدا پخش میکنه و تصویر سیاه هستش برای این که تصویر را دریافت کنیم باید چه کنبم؟ممنون میشم جواب بدید

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ ۱۰:۴۹

سلام و وقت به خیر؛ این مشکل مربوط به سیگنال‌های ارسالی از سوی صدا و سیما هست و ایراد دستگاه محسوب نمیشه. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۲۷

اموزش تنظیم تصویر تلویزیون ال جی خیلی خوب بود مرسی

۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۲۷

کم و زیاد شدن نور تلویزیون ال جی چیه؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۴۶

سلام و وقت به خیر؛ در صورتی که به طور خودکار این اتفاق میافته گزینه صرفه جویی در مصرف برق و اگر دستگاه شما گزینه Comfort eye و Motion eye care رو داره خاموش کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۲۶

سلام وقت بخیر تنظیم نور تلویزیون ال جی از طریق تنظیمات تصویر قابل تغییره؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۴۳

سلام و وقت به خیر؛ بله قابل تغییره. اما تنظیمات بستگی به مدل داره ممولا در قسمت حالت تصویر زیرمجموعه هایی هست که یکی از اونها تنظیم روشناییه. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۲۴

سلام تنظیمات تلویزیون ال جی sm8100 برای کانال یابی به چه صورت هست؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۳۹

سلام و وقت به خیر؛ این مدل گلدیرانی نیست اما میتونید از توضیحات لینک زیر استفاده کنید. تا حدی منو مشابه هست: csgl.ir/nkt موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۲۰:۵۹

سلام خسته نباشید ، یه بخشایی از تلویزیونمون رنگش رفته و تاریک و بی رنگ شده ، باید چیکار کنیم ؟!!! ممنون میشم راهنماییمون کنید. مدل تلویزیون : 49LJ620T-TA

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۰۹:۴۶

سلام و وقت شما به خیر؛ لازمه دستگاهتون بررسی بشه، احتمال داره ایراد از ماژول یا برد دستگاه باشه. متاسفانه دستگاه شما گلدیرانی نیست و امکان تعمیر از طرف گلدیران وجود نداره. در صورت تمایل شماره تماستون رو بفرمایید تا برای راهنمایی دقیق‌تر در مورد ایراد دستگاه با شما تماس گرفته بشه. موفق باشید

شعبانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۰۹:۰۰

با سلام تلویزیون 49 ال جی دارم میخواستم بدونم بک لایت تلویزیون رو چه عددی بزارم که زیاد روش فشار نیاد.الان رو 100 هستش.ممنون

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۱۰:۰۲

سلام و وقت شما به خیر؛ این تنظیمات به انتخاب شما بستگی داره و بازه‌ی انتخابی که در این قسمت قرار داره در صورتی که شما روی حداکثر هم قرار بدید به دستگاه فشار نمیاره چون این بازه انتخابی مشتری هست. موفق باشید

مرتیا شیاری
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۲۰:۲۲

سلام...من یه تلوزیون lh600t دارم ...الجی..میخام در lg content store برنامه نصب کنم ...در l!g content store فقط یوتوب و هواشناسی و ...دارد...سرچ کردم باید چه کار کنم نوشته بود باید اکانت بسازی....رفتم تو تنظیمات قسمت جنرال قسمت اکانت منگمنت اونو زدم اینو دادthe lg services country information could not be retrieved from the server لطفا کمک کنید نمیدونم چجوری اکانت بسازم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۰۹:۲۳

سلام و وقت به خیر؛ این مدل دستگاه گلدیرانی نیست و ما نمیتونیم در مورد این مدل اعلام نظر کنیم. در مدل‌های گلدیرانی برای سری LH نیازی به ساخت اکانت نیست و در قسمت LG Content Store اپلیکیشن‌هایی که برای این مدل در نظر گرفته شده قابل مشاهده هست. موفق باشید

سینا یزدانیان
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ ۱۱:۱۳

سلام چگونه صفحه تلویزیون led تمیز کنیم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ ۱۱:۴۸

سلام و وقت به خیر؛ لطفا در این مورد ویدئوی لینک زیر رو مشاهده کنید: csgl.ir/ctv موفق باشید

Reza Sadeghi
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ ۲۳:۵۴

سلام مدل تلویزیون من sk8000الجی هست میخواستم بدونم چطوری میشه خروجی صدا رو از تلویزیون گرفت وبه دستگاه صوتی دیگری داد چون من با سه فیش خروجی رو میگرفتم به ضبط و با کابل auxبه هدفن وصل میکردم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۸:۳۵

سلام و وقت شما به خیر؛ امکان انتقال صدا از طریق اپتیکال و HDMI ARC وجود داره اما اگر شما قصد دارید از طریق AUX اتصال رو انجام بدید، به وسیله‌ی کابل 1 به 2 از خروجی هدفون تلویزیون به AUX سینما اتصال رو انجام بدید. موفق باشید

سینا یزدانیان
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۱۷:۰۹

Ledجی پلاس هست تلویزیونم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۰۸:۳۷

سلام و وقت به خیر؛ مشکلی وجود نداره. موفق باشید

سینا یزدانیان
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۰۴:۱۲

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر بعد از استفاده از تلویزیون بعد خاموش کردن آن دکمه چند راهی رو بزنیم ایراد دارد

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۰۹:۰۶

سلام و وقت به خیر؛ اگر دستگاه شما OLED هست بلافاصله بعد از خاموشی این کار رو انجام ندید. بعد از 20 دقیقه میتونید کلید رو بزنید. موفق باشید

سینا یزدانیان
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۵:۳۰

آیا به پشت تلویزیون آفتاب بخرد ایراد دارد

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ ۰۸:۳۱

سلام و وقت به خیر آقای یزدانیان؛ بله. در بلندمدت باعث آسیب به دستگاه میشه. موفق باشید

سینا یزدانیان
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۲۲:۲۱

سلام خسته نباشید من یه تلویزیون 32 اینچ جی پلاس دارم که شبکه‌های HD مثل 3و تماشا 1080هست اما شبکه های دیگه عادی 561iهست میخواستم بدونم شبکه های عادی میشه کیفیت رو بالا برد

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۰۹:۱۶

سلام و وقت شما به خیر آقای یزدانیان؛ این امکان وجود نداره چون لازم هست کیفیت تصاویر و فیلم‌ها به طور کلی بالا باشه. موفق باشید

مهدي رمضاني
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ ۲۰:۴۵

سلام 49 اینج 4k uj670 دارم هرموقع تنظیم رنگش و انجام میدم بعد چند ثانیه باز برمیگرده تنظیمات اولش.منوش هم انگلیسیه.لطفآ راهنمایی کنید.ممنون

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ۰۸:۴۶

سلام و وقت شما به خیر آقای رمضانی؛ این مدل گلدیرانی نیست اما در مدل‌های مشابه گلدیرانی از منوی عمومی گزینه‌ی حالت نمایش "خانگی" رو انتخاب کنید. دستگاه‌های بدون گارانتی ممکنه زبان فارسی نداشته باشه و زبان فارسی به طور کلی برای دستگاه تعریف نشده باشه. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۲/۰۷

سلام و خدا قوت بابت اینکه اینقدر با حوصله مشتریان رو راهنمایی میکنید. تلویزیونم مدل webos tv uf77000gi هستش نمیدونم چرا تصویر کمی مایل به قهوه ای هستش و فیلمهایی که تصویر شب دارن رو به شدت بد نشون میده تلویزیونم به تنظیمات کارخانه برگردوندم اما درست نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ۰۸:۴۷

سلام و وقت به خیر دوست عزیز؛ در صورتی که تصویر نسبت به قبل تغییر پیدا کرده و از ابتدا اینطور نبوده، با توجه به اینکه تنظیمات رو هم به حالت اولیه کارخانه تغییر دادید، بهتر هست کارشناس دستگاه شما رو بررسی کنند. می‌تونید از قسمت درخواست تعمیرات برای بررسی دستگاه از طرف تکنسین، درخواست ثبت کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۲/۰۵ ۱۱:۰۸

سلام . من یه تلویزیون نانویی sm8100 خریدم که در زمان تعویض کانال قسمت صفحه نوشته کانال و توضیحات اون کانال به رنگ خاکستری در میاد و بقیه صفحه مشکیه . تو همون صفحه تعویض کانال اگه موس کنترل رو حرکت بدم همون قسمت خاکستری میشه . لطفا راهنمایی کنید که مشکل چیه . ممنونم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ ۱۲:۱۷

سلام و وقت شما به خیر؛ این مدل گلدیرانی نیست اما در مدل‌های مشابه گلدیرانی این موضوع به دلیل قابلیت کنترل موضعی نور اتفاق می‌افته که یه مزیت برای دستگاه به حساب میاد. میتونید از لینک زیر شرح این قابلیت رو مطالعه کنید: http://cs.goldiran.ir/Faq/filter?type=27 موفق باشید

امید امیری
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ ۲۰:۴۱

سلام تلویزیون من sm8100 55 گلدیرانی نیست. امکان دارد منوش فارسی شود؟هزینه اش چقدر است؟باتشکر

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۰۸:۳۸

سلام و وقت به خیر آقای امیری؛ اگر دستگاه شما غیر گلدیرانیه اما از طرف شرکت دیگری گارانتی شده، معمولا زبان فارسی در منو داره و می‌تونید انتخاب کنید. متاسفانه امکان تغییر زبان دستگاه از طرف گلدیران وجود نداره. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ۱۶:۰۳

سلام وقت بخیر. تلویزیون رنگی چند ساعتی است سیاه و سفید شده، کدام دکمه کنترل باعث این مشکل شده؟ برای رنگی شدن شبکه‌ها کدام از دکمه کنترل استفاده کنیم؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ۲۰:۵۶

با سلام و احترام؛ توجه داشته باشید اگر از ورودی AV (فیش‌های سه رنگ) برای دریافت تصویر استفاده می‌کنید، فیش ها درست متصل شده باشد. ورودی را هم درست انتخاب کنید. دقت کنید به جای ورودی AV ورودی Component انتخاب نشده باشد. در صورتی که مشکل رفع نشد لطفا مدل دستگاه را اعلام نمایید. موفق باشید

نیما رجب پور
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ ۱۴:۲۸

سلام مدل تلوزیون 49UJ690T است که قسمتی از تصویر تیره تر شده

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ ۱۶:۰۹

با سلام و وقت به خیر جناب آقای رجب پور؛ لطفا نکاتی که در لینک زیر توصیه شده را انجام دهید و در صورت نیاز به بررسی بیشتر درخواست تعمیرات دستگاه ثبت نمایید: csgl.ir/tvt موفق باشید

محمد صادقی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۱۹:۵۹

با عرض سلام و وقت بخیر مدل تلوزیون بنده 49uj670v-tdهست، نور بعضی از قسمت های صفحه تلوزیون بصورت مقطع ای روشن تر و پر رنگ تر شده ، چیکار باید بکنم . ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۷:۰۰

سلام جناب آقای صادقی،مدل تلویزیون اعلام شده شما گلدیرانی نیست؛ اما در مدل مشابه گلدیرانی آن از منوی تصویر بررسی می‌شود یعنی در قسمت "صرفه جویی در مصرف برق" و "حالت راحتی چشم" نیاز است که خاموش باشد و در نهایت در صورت مشاهده‌ی ایراد بر روی تمامی تصاویر، نیاز به بررسی از سوی تکنسین است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۲:۱۲

من فلش ب تلویزیون میزنم بعضی فیلمهارو با اندازه تصویر مناسب تحویل نمیده هرکاریم میکنم نمیتونم اندازه تصویر رو تغییرش بدم تنظیماتی نمیبینم اگ میشه کمکم کنین

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۱:۴۰

سلام دوست عزیز، لطفا وارد منو شوید در قسمت تنظیمات، منوی تصویر گزینه‌ی " نسبت ابعاد تصویر" را تغییر دهید و بر روی گزینه‌های متفاوت ابعاد تصوریتان را بررسی کنید.

۱۳۹۸/۱۰/۲۱

با عرص سلام تلویزیون ما ال جی 610اسمارت (49اینچ)دوسال خریدم خود بهخود رنگ کل صفحه تاریک شده میشه بفرماید علت چیست همدان رزن هستیم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۰۹:۳۷

سلام دوست عزیز، لطفا در تنظیمات در قسمت منو، در منوی تصویر بررسی کنید گزینه‌ی «صرفه جویی در مصرف برق» روشن نباشد. با ورودی‌های دیگر مثل فلش، سی دی کیفیت تصویر را چک کنید. در صورتی که تصویر در تمامی ورودی‌ها کم نور است، نیاز است دستگاه از سوی کارشناس ما بررسی شود. که می‌توانید در قسمت ثبت درخواست جهت مراجعه، درخواست خود را ثبت کنید.

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۰:۳۴

سلام خانی زاده عزیز / این مورد طبیعیه و به دلیل فعال سازی برخی گزینه‌ها می‌باشد. برای رفع این مورد گزینه‌ی صرفه جویی در مصرف برق (Energy saving ) و حالت راحتی چشم Comfort eye را از منوی تصویر خاموش کنید.

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۰:۳۱

سلام کریمی عزیز/ امکان داره صدای بعضی از کانال‌ها به دلیل ضعف سیگنال دریافتی پخش نشه. بهتر آنتن رو بررسی کنید و در صورت نیاز از مرکز صدا و سیمای خود نیز در مورد فرمت‌های مربوط به سیگنال‌های ارسالی سوال کنید. در نهایت اگر مشکل رفع نشد از طریق به ما اطلاع بدید.

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۰:۱۲

سلام آقای آزادی/ برای این مورد باید کانال یابی انجام بدید که در لینک رو به رو در قسمت کانال یابی روش این کار توضیح داده شده است http://cs.goldiran.ir/repaire/product/27/.برای نمایندگی مجاز تلویزیون ال جی در بابل وارد لینک رو به رو شوید.http://cs.goldiran.ir/agencies

حامد ازادی
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۲۳:۰۷

یه تلویزیون lv35000 ال جی دارم پیغام بدون برنامه ریزی میده در بابل هستم مشکل از کجاست ؟

کریمی
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۱:۳۳

سلام وقت بخیر ایا ممکنه که فقط بعضی از شبکه های تلویزیون ال جی من صدا نداشته باشه ؟ من اهواز هستم مدل تلویزیونم ub85000

خاني زاده
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۹:۴۹

من یه سوال دارم. نور تلویزیون من با روشن و تاریک شدن محیط نورش کم و زیاد میشه، خیلی عجیبه واقعا، مدل تلویزیونم lj6200043 هست. چیکار کنم درست شه؟ راهنمایی میکنید