نحوه عملکرد دکمه های ساید ال جی

۰۷ خرداد ۱۳۹۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
side

بنظر شما آگاهی از علامت‌ و دکمه‌های روی یخچال مهم است؟
مثلا چقدر با دکمه و کاربرد گزینه انجماد سریع در ساید آشنا هستید؟ آیا تا به حال توانسته‌اید به صورت حرفه‌ای دمای یخچال و فریزر را تنظیم کنید؟ یا مثلا از قفل کودک، علامت فیلتر روی یخچال ساید ال جی، چقدر اطلاعات دارید؟
مطمئنم تا وقتی که مشکلی برای یخچالتان پیش نیاید و یا نیاز به یکی از این علامت‌ها پیدا نمی‌کردید اصلاً فکرش را نمی‌کردید که آگاهی از علامت‌های روی پنل یخچال ساید بای ساید ال جی اینقدر مهم باشد!
در مقاله امروز گلدیران همراه ما باشید تا با تک تک علامت‌ و دکمه‌های روی پنل یخچال آشنا شوید. بعد از خواندن این مقاله دیگر نگران ندانستن دکمه‌های یخچالتان نخواهید بود!  

دکمه‌های یخچال در مدل‌های مختلف ساید بای ساید ال جی 

side lg

 
یخچال‌های ساید بای ساید ال جی امکان دارد بنا به مدل‌های پایونیر PIONEER ، بنتلی BENTLEE ، امپراطور، گل دار، فرنچ FRENCH و یا سیگنیچر SIGNATURE و ... بر روی پنل آن‌ها یکی از علامت‌های که در ادامه بیان می‌کنیم را داشته باشند که با استفاده از این راهنما می‌توانید با تک به تک دکمه‌های پنل یخچال ساید آشنا شوید. 

سایدهای تک پدال و دوپدال ال جی

یخچال‌های ساید ال جی برای خروجی آب و یخ ممکن است تک پدال یا دو پدال باشند. در یخچال‌های تک پدال، با کلید مجزا، گزینه آب و یخ را می‌توانید انتخاب کنید.

side lg
 

آبریز یخچال ساید ال جی

یخچال‌ها می‌توانند مخزنی برای انباشت آب در داخل یخچال داشته باشند که در این صورت آب بعد از عبور از فیلتر وارد این مخزن می‌شود. 

گاهی سوال پیش می‌آید که چرا آب خنک نیست؟

باید اینگونه به این موضوع پاسخ دهیم، در یخچال‌هایی که مستقیم به شیر آب لوله کشی شهری وصل می‌شوند، یک شلنگ ورودی آب دارند که از یک طرف به شیر آب اتصال دارد و از طرف دیگر به شیر برقی یخچال، به همین علت آب خیلی خنک نمی‌باشد.
البته توجه داشته باشید که در این یخچال‌ها به ازای یک لیوان آب که از خروجی آبریز خارج می‌شود به اندازه یک لیوان آب از داخل شلنگ و لوله وارد یخچال می شود. چون مدام آب در جریان است و آب جدید وارد یخچال می‌شود، پس طبیعی است که آب خنک نمی‌شود.
به همین دلیل در این یخچال‌ها قابلیت انتخاب یخ قرار داده شده است تا با قرار دادن قالب یخ در داخل لیوان آب خنک شود.

نقش آب جمع کن در یخچال ساید

side lg

همانطور که از اسم آن پیداست قطعه آب جمع کن در زیر پدال آب ریز و یخ یخچال‌ها قرار دارد. قطعه آب جمع کن نمی‌تواند مقدار آب ریخته شده در این قسمت را تخلیه کند. بنابراین باید به طور منظم آن را تمیز کنید. می‌توانید قسمت جلوی درپوش آب جمع کن آن را بردارید و با یک پارچه، آب باقی مانده در این قسمت را تمیز کنید.

تنظیم دما ساید بای ساید ال جی

تنظیم دما ساید‌ بای‌ ساید ال‌جی معمولا به واحد سانتی‌گراد نشان داده می‌شود و شیوه‌ی تنظیم دما در یخچال و فریزر فرق دارد.
بازه دما در یخچال ساید ال جی نیز گاهی کمی متفاوت است و این بازه دمایی را در ادامه توضیح داده‌ایم.

تنظیم درجه یخچال ساید ال جی

side

دما یخچال ساید ال جی

در مدل‌هایی با بازه‌ی دمایی 0 تا 7،  دمای 0 یا 1 بیشترین سرما و دمای 6 یا 7 درجه کمترین سرما را تولید می‌کنند.
در این حالت نیز دمای نرمال 3 یا 4 درجه‌ی سانتی گراد توصیه می‌شود.

شیوه تنظیم دما در یخچال ال جی

برای تنظیم دمای یخچال، کلید Fridge یا Refrigerator را چند مرتبه فشار دهید و پس از آن با نشان دادن دمای مطلوب و ایده آل، انتخاب کلید را متوقف کنید.
نکته : دمای نرمال در یخچال‌ ساید ال جی تقریبا یکسان است مگر بر اساس نیاز افراد، دما را بالا و پایین‌تر از حد نرمال ببرید.
نکته : انتخاب دما را در یخچال می‌توانید بر اساس شرایطی مثل تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال، دمای محیط و حجم مواد غذایی داخل یخچال تنظیم و انتخاب کنید.
در صورتی که فکر می‌کنید نیاز است یخچال سرمایش بیشتری داشته باشد، درجه‌ی سردتر، نزدیک به عدد 1 انتخاب را کنید و اگر نیاز بود سرمایش داخل ساید کمتر باشد، درجه‌ای نزدیک به دمای 7 را انتخاب کنید.

تنظیم دما فریزر ساید ال جی 

side lg
میزان بازه‌ی دمایی قابل انتخاب در فریزر 24- تا 14- است.
درجه‌ی 23- یا 24- درجه بیشترین سرما و درجه‌ی 14- یا 15- کمترین سرمایش را در فریزر ال جی دارد.
پیشنهاد ما برای دمای نرمال نیز درجه‌ای بین 18- یا 19- است.

شیوه تنظیم دما فریزر ساید ال جی

برای تنظیم دمای فریزر، کلید Freezer را چند مرتبه کلیک کنید. سپس با مشاهده‌ دما ایده آل، انتخاب کلید را متوقف کنید.

عملکرد سرمایش سریع Express Freeze در یخچال ساید

side lg
از این برنامه برای زمانی می‌توانید استفاده کنید که در قسمت یخچال و فریزر مواد غذایی تازه قرار داده باشید. در این عملکرد اولویت با مواد  غذایی قرار داده شده در داخل یخچال هست. ابتدا موادغذایی داخل یخچال به دمای نرمال رسیده و سپس قسمت فریزر، جهت انجماد سریعتر با سرعت سرمایش بالا در اولویت قرار می‌گیرد.  این عملکرد به مدت 24 ساعت فعال می‌باشد و بعد از 24 ساعت بصورت خودکار قطع می‌گردد.
زمان فعال بودن این عملکرد، چراغ آن روشن و سپس بعد از قطع عملیات خاموش می‌گردد. البته می‌توانید قبل از این زمان عملکرد این برنامه را با باز زدن دکمه، متوقف کنید.
 عملکرد سرمایش سریع یا همان Express Freeze  باتوجه به مدل یخچال ساید ال جی می‌تواند به شکل‌های زیر قابل رویت باشد.
 side

گزینه قفل کودک  LOCK ساید بای ساید ال جی 

lg
اگر قفل کودک در یخچال را فعال کنید همه‌ی دکمه‌های روی نمایشگر یخچال قفل می‌شود و قابل تغییر نخواهند بود. برای غیر فعال کردن قفل کودک آن را به مدت 3 تا 7 ثانیه نگهدارید.
به این نکته توجه نماید با انتخاب قفل کودک درب یخچال، پدال آبریز و یخ غیر فعال نمی‌گردد.
قفل کودک در مدل‌های مختلف ساید به شکل زیر برای شما قابل رویت خواهد بود.

lock

انتخاب یخ در یخچال ساید LG

side
گزینه‌ی انتخاب یخ در یخچال‌های ساید به چند صورت روی پنل یخچال برای شما نمایان است. در یخچال‌های ساید تک پدال، گزینه Dispenser بر روی پنل قرار دارد که می‌توانید شکل دلخواه یخ را انتخاب و دریافت کنید.
تقریبا در تمام مدل‌های ساید دو پدال با کلمه Ice type روی پنل ساید ال جی انتخاب یخ برای شما فراهم می‌شود و گاهی از طریق قرار دادن اندازه یخ بر روی پنل می‌توانید شکل یخ مورد نظر خود را انتخاب و آن را دریافت کنید.
 یخ را از یخچال ساید می‌توان به دو صورت خرد شده یا CRUSH و قالبی یا CUBE دریافت کنید.
باتوجه به توضیحات بیان شده علامت یخ روی پنل یخچال ساید بای ساید ال جی به شکل‌های زیر قابل مشاهده هست:
ice

نحوه فعال و غیر فعال نمودن یخساز  یخچال ساید ال  جی ICE ON/OFF 

side lg
با انتخاب این دکمه می‌توانید یخسازی یخچال را فعال کنید و یخساز شروع به تولید یخ کند. درصورتی که نیاز به مصرف یخ نداشته باشید و یا به مدت طولانی از یخساز استفاده ندارید، با زدن این دکمه می‌توانید عملکرد یخسازی یخچال خود را متوقف نماید.
دکمه روشن و خاموش کردن یخساز ساید به شکل‌های زیر روی پنل‌های مختلف ساید قابل مشاهده است:
ice
توجه داشته باشید در مدل‌هایی از ساید ال جی گزینه ICE on / off  بر روی پنل وجود دارد اما امکان دارد که این علامت در برخی مدل‌ها بر روی پنل نباشد و در فریزر بر روی مخزن یخساز باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مدل‌های ساید بای ساید می‌توانید صفحه نحوه فعال سازی کلید یخساز را مطالعه کنید.

علامت تنظیم دما یخچال FRIDGE / REFRIGRATOR و فریزر  FREEZER ساید ال جی 

side lg
تنظیم دمای فریزر در همه‌ی مدل‌های یخچال ساید با اسم FREEZER می‌باشد. برای تنظیم دما یخچال بر روی پنل در مدل‌های قدیمی با اسم REFRIGRATOR  و در مدل‌های جدید به صورت FRIDGE می‌باشد. کلیت تنظیم دما در همه‌ی یخچال‌های ساید ال جی یکسان است.
حالت‌های تنظیم دمای یخچال و فریزر در مدل‌های مختلف به شکل زیر قابل مشاهده است:
freezer

Hygiene Fresh چیست و چه کاربردی دارد؟

 
side
سیستم Hygiene Fresh در یخچال‌های ال جی یک سیستم تصفیه هوای پیشرفته شامل فیلتر 4 لایه، جهت از بین بردن گردوغبار، قارچ، باکتری و بوی نامطبوع است. فن منحصر به فرد این سیستم و کانال‌های هوای داخل یخچال، به منظور تصفیه کامل هوای داخل یخچال می‌باشد. این فیلتر بهداشتی باکتری‌های داخل یخچال را از بین برده و هوای پاک و تازه برای مواد غذایی مهیا می‌کند. به طور کل این عملکرد برای باکتری زدایی و برطرف کردن بوی داخل یخچال می‌باشد.
از این فیلتر می‌توانید به مدت 1 تا 2 سال استفاده کنید. این مدت ممکن است بر اساس محیط مورد استفاده شما متغیر باشد. با انتخاب فیلتر هوای تازه می‌توانید این عملکرد را فعال کنید.

نحوه عملکرد فیلتر Hygiene Fresh

side
این عملکرد برای باکتری زدایی و برطرف کردن بوی داخل یخچال می‌باشد و دارای دو حالت AUTO و POWER هست.
عملکرد AUTO به صورت عادی و یکنواخت می‌باشد البته تا زمانی که فیلتر فعال است.
اما حالت POWER با تمام قدرت برای مدت کوتاهی فعال می‌شود و بعد به حالت AUTO  برمی‌گردد.
در صورت روشن شدن REPLACE نیاز به تعویض فیلتر  Hygiene Fresh یخچال می‌باشد.
در صورت روشن بودن فیلتر، با باز کردن درب یخچال ،LED دور فیلتر روشن می‌شود.

نشانه‌های فیلتر

 فن پشت فیلتر خاموش است.

side

 فن پشت فیلتر 10 دقیقه روشن و 60 دقیقه خاموش است.

side

 فن پشت فیلتر 10 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش است.

side
 
به صورت اتومات بعد از 4 ساعت از حالت POWER به حالت AUTO می‌رود.
 علامت این فیلتر بر روی پنل‌های ساید به شکل‌های تقریبا یکسانی مانند زیر مشخص است:
 
 side

دکمه چراغ یا LIGHT در یخچال ساید

side
با انتخاب این دکمه چراغ زیر آبریز روشن می‌گردد و با زدن مجدد این دکمه غیر فعال می‌شود. علامت چراغ یا همان LIGHT در همه‌ی مدل‌های ساید یکسان است و شکل آن به شکل زیر روی پنل مشخص هست.
side

علامت فیلتر آب یخچال ساید ال جی  بر روی پنل یخچال

side
 
این علامت بر روی صفحه نمایشگر یخچال ساید مربوط به فیلتر FILTER می‌باشد. هر زمان که موعد استفاده 6 ماهه آن به پایان برسد از طریق علامت آن متوجه خواهید شد. نشانگر فیلتر فقط به عنوان یک اعلام کننده اتمام عمر فیلتر آب یخچال ال جی می‌باشد و فقط حکم هشدار دهنده را دارد.
علامت فیلتر آب یخچال ساید ال جی بر روی پنل‌های ال جی کمی با یک دیگر تفاوت دارد و امکان دارد به شکل‌های مختلفی نمایان شود.
این علامت در دسته‌ای از مدل‌ها به شکل 6 قطره و در بعضی از عدد شش به صفر می‌رسد. روی پنل بعضی از مدل‌های ساید کلمه Water Filter و یا  non plumbing نوشته شده است که در صورت اتمام فیلتر چراغ بالای آن روشن خواهد شد.

side

آلارم باز بودن درب یخچال ساید ال جی

با فعال کردن گزینه آلارم یا ALARM، زمانی که درب یخچال را باز بگذارید، یخچال بعد از 1 دقیقه شروع به بوق زدن می‌کند و این عملکرد هر 30 ثانیه یکبار تکرار می‌شود تا زمانی که درب کاملا بسته شود. علامت آلارم بر روی پنل در پایین نشان داده شده است.
 
جهت طریقه فعال سازی آلارم باز بودن درب یخچال ساید ال جی مطالعه این صفحه به شما کمک بسیاری خواهد کرد.
side

دکمه WIFI یخچال ساید ال جی

از برنامه وای فای یخچال ال جی به منظور استفاده از برنامه SmartThinq استفاده می‌شود. با برنامه SMART THINQ به راحتی می‌توانید یخچال ساید را از راه دور کنترل کنید. برنامه اسمارت تینکیو به یخچال شما قابلیت اسمارت کنترل یا همان کنترل از راه دور را به وسیله WIFI خواهد داد.
ما در مقاله Smart Thinq نحوه وصل شدن به وای فای یخچال ال جی و استفاده از این برنامه را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

دقت داشته باشید :

بعضی از کلیدهای ساید دارای دو عملکرد هستند که برای فعال کردن عملکرد دوم معمولا با علامت * یا 3 SECS در کنار آن مشخص شده است که کافیست آن دکمه را فشار دهید تا عملکرد مورد نظر سایدتان را فعال کنید.
side

به سادگی آب خوردن از همه امکانات ساید استفاده کنید

side

افزایش آگاهی و اطلاعات درباره تمام وسایلی که روزانه از آن‌ها استفاده داریم به راحتی استفاده ما از آن محصولات کمک خواهد کرد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشید به شناخت کاملی در مورد برنامه‌های یخچال ساید بای ساید ال جی خود دست یافته باشید. اگر هنوز برنامه‌‌ای وجود دارد که در مورد آن سوالی مد نظرتان است و برای شما ابهام دارد حتما سوالتان را در بخش نظرات همین مطلب مطرح کنید تا به سوال شما پاسخ دهیم.
 
آیا با نحوه قرار دادن مواد غذایی در یخچال آشنا هستید؟

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.