روش های اتصال موبایل به تلویزیون‌ ال جی

۰۲ مهر ۱۳۹۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه


اتصال به موبایل یکی از مهم‌ترین درخواست مشتریان در مورد تلویزیون‌های هوشمند و یا حتی تلویزیون‌های غیرهوشمند است. اینکه با توجه به شرایط موبایل و ویژگی‌های تلویزیون بتوانید راهی برای اتصال موبایل پیدا کنید، گاهی کمی سخت می‌شود و ممکن است نیاز باشد چند روش را تست کنید تا ببینید کدام یک جواب می‌دهد؛ اما این اتصال در بیشتر مواقع ممکن و شدنی است اگر تمام راه‌های اتصال را بدانید. در این راهنما بیشتر روش‌هایی که معمولا خوب جواب می‌دهد و به سادگی این امکان را فراهم می‌کند، شرح داده‌ایم.

اتصال موبایل به تلویزیون هوشمند ال جی


معمولا بیشتر تلویزیون‌های هوشمند قابلیت اتصال موبایل را دارند؛ حال این اتصال می‌توانید به منظور آینه کردن صفحه‌ی گوشی و یا اشتراک گذاری باشد. در این قسمت روش‌های متفاوت وصل کردن موبایل به تلویزیون با توجه به ویژگی‌های هر دو دستگاه را بررسی خواهیم کرد:

 • اتصال موبایل به تلویزیون LG با کابل

اگر دستگاه تلویزیون یا موبایل قابلیت اتصال را ندارند و قصد دارید گوشی را با کابل به تلویزیون متصل کنید برای دستگاه‌های ال جی تنها زمانی می‌توانید این نوع اتصال را انجام دهید که تلویزیون پورت HDMI MHL  داشته باشد. در این حالت با تهیه‌ی کابل HDMI MHL می‌توانید گوشی را به تلویزیون وصل کنید و صفحه را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. برای مشاهده‌ی تصویر ورودی تلویزیون را بر روی گزینه‌ی HDMI MHL  قرار دهید. کابل HDMI MHL به گوشی‌های دارای پورت Type C نمی‌خورد. توجه داشته باشید اتصال با کابل USB انجام نمی‌شود و پورت USB برای اتصال فلش و هارد است.

 • چگونه صفحه گوشی را بر روی تلویزیون ال جی نمایش دهیم؟  مانیتورینگ، میرورینگ یا آینه‌ای کردن صفحه یکی از روش‌های اتصال گوشی به تلویزیون است و با این روش می‌توان تمام صفحه‌ی گوشی را بر روی تلویزیون مشاهده نمود. برای استفاده از این قابلیت لازم است موبایل و تلویزیون این ویژگی را داشته باشند. ممکن است برخی افراد برای اتصال موبایل به تلویزیون در منوی تلویزیون به دنبال گزینه‌ی بلوتوث بگردند، اما اکثر تلویزیون‌های جدید قابلیت بلوتوث را ندارند و برای ارتباط گوشی و تلویزیون لازم است از بقیه روش‌ها استفاده کنید. بیشتر تلویزیون‌هایی که اخیرا تولید می‌شود قابلیت بلوتوث را دارد، بلوتوث فقط برای خروجی صدا و انتقال صدا به دستگاهی همانند هدفون یا اسپیکر بلوتوثی است.
اگر موبایل شما این قابلیت را نداشته باشد معمولا با کمک برخی برنامه‌ها و اتصال هر دو دستگاه به مودم می‌توانید گوشی را به تلویزیون وصل کنید که در ادامه در این مورد نیز صحبت خواهیم کرد.
ممکن است برای اتصال به قابلیت WiFi Direct نیز فکر کنید. لازم به ذکر است که این روش برای انتقال فایل‌هایی با حجم پایین همانند عکس است و بهترین روش اتصال گوشی، مانیتور کردن صفحه‌ی گوشی بر روی تلویزیون است.

مراحل انجام مانیتورینگ گوشی بر روی تلویزیون ال جی

ابتدا توجه کنید فیلتر شکن بر روی گوشی روشن نباشد و اتصال به اینترنت هر دو دستگاه قطع باشد تا لحظه‌ی اتصال اختلال ایجاد نکند. برای ورود به منوی دستگاه و انتخاب گزینه‌ی میراکست لازم است بر اساس نوع سیستم عامل NetCast و Webos گزینه را پیدا کنید. بر اساس شباهت تصویر زیر به دستگاه خود، می‌توانید منوی دستگاه خود را بررسی کنید.

تنظیمات تلویزیون برای مانیتورینگ گوشی

در مدل‌های NetCast: وارد منوی دستگاه شده و در منوی شبکه گزینه‌ی «Miracst» یا «Wifi Screen share» را روشن کنید.


در مدل‌های Webos: کلید Home را انتخاب کنید و از آیکون‌های پایین صفحه وارد قسمت Screen share شوید.


تنظیمات موبایل برای Screen share

پس از ورود به منوی Screen share در تلویزیون، در تنظیمات موبایل گزینه‌‌ی مربوط به مانیتور کردن صفحه بر روی تلوزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل با مارک‌های مختلف متفاوت است و می‌تواند یکی از گزینه‌های زیر و یا ... باشد:
Miracast
Mirror Share
Screen share
Screen mirroring
Smart view
Play to
Display mirroring
در باقی مارک‌ها نیز ممکن است گزینه‌هایی با همین معنا باشد.
 • اتصال موبایل آیفون به تلویزیون ال جی

اتصال گوشی اپل به مدل‌های تلویزیون ال جی گلدیرانی امکان پذیر نیست و این محدودیت اتصال از طرف گوشی اپل است، اما در ارتباط با برخی مدل‌های تلویزیون با استفاده از برنامه این امکان فراهم می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. این برنامه LG TV Plus است که به بررسی روش اتصال از این طریق می‌پردازیم.

 • اتصال موبایل به تلویزیون ال جی با برنامه LG TV Plus


در صورتی که گوشی قابلیت میراکست را نداشته باشد و یا مارک گوشی اپل باشد، برای تلویزیون‌های Webos بعد از سال 2016 یعنی Webos ورژن 3 یا بالاتر که قابلیت Magic Mobile connection را دارد، از برنامه‌ی LG TV Plus استفاده کنید. این برنامه نرم افزار اتصال گوشی به تلویزیون ال جی است. می‌توانید مدل دستگاه خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در مورد امکان استفاده از این برنامه بر روی مدل تلویزیون شما، راهنمایی لازم را ارائه دهیم.
روش استفاده از برنامه‌ی LG TV Plus 

برای استفاده از این برنامه لطفا مراحل زیر را انجام دهید:
 • برنامه‌ی LG TV Plus را بر روی موبایل نصب کنید.
 • سپس موبایل و تلویزیون را به یک مودم متصل کنید.
 • برنامه‌ی  LG TV PLUS را باز کرده و نام تلویزیون را انتخاب نمایید .
پس از اتصال می‌توانید اپلیکیشن‌های موبایل خود را بر روی تلویزیون مشاهده و اجرا کنید. علاوه بر این می‌توانید تلویزیون را به صورت معمولی و یا با موس از طریق این برنامه کنترل نمایید.
نکته: توجه داشته باشید همزمان 4 کاربر می‌توانند به دستگاه متصل شوند و با انتخاب کلید Home کنترل تلویزیون از قسمت سمت راست، می‌توانید یکی از 4 کاربر را انتخاب کنید. برای استفاده از این برنامه، لازم است منوی موبایل انگلیسی باشد .
 • اشتراک گذاری با برنامه LG TV Smart Share


در شرایطی که موبایل یا تلویزیون قابلیت مانیتورینگ موبایل را ندارد و تلویزیون شما شامل مدل‌های Webos بالاتر از ورژن 3 نمی‌شود، می‌توانید فقط برای اشتراک گذاری فایل از برنامه‌ی LG TV Smart Share استفاده کنید. البته این برنامه بر روی تلویزیون‌های هوشمند ال جی قابل استفاده است. در نظر داشته باشید این برنامه کمکی است و ممکن است بر روی برخی مدل‌ها و یا موبایل‌ها شرایط اشتراک گذاری را فراهم نکند اما می‌توانید آن را امتحان کنید.

روش استفاده از برنامه‌ی LG TV Smart Share

لطفا مراحل زیر را انجام دهید:

 • برنامه‌ی LG TV Smart Share را بر روی موبایل خود نصب کنید.
 • گوشی و تلویزیون را به یک مودم متصل نمایید.
 • کلید Home تلویزیون را بزنید و وارد قسمت Smart Share شوید.
 • برنامه را در موبایل باز کنید و از منوی بالای صفحه‌ی برنامه انتخاب کنید که می‌خواهید در آن لحظه عکس، فیلم و یا موسیقی اشتراک گذاری شود.
 • در صفحه‌ی Smart Share تلویزیون نیز از منوی سمت راست یا سمت چپ (با توجه به زبان فارسی یا انگلیسی محل منو متفاوت است) انتخاب کنید که می‌خواهید عکس‌ها، موسیقی‌ها و یا ویدئوها را داشته باشید.

اتصال موبایل به تلویزیون‌های معمولی

اگر امکان استفاده‌ی هیچ کدام از روش‌های گفته شده وجود ندارد و اصلا دستگاه تلویزیون شما هوشمند نیست، دستگاه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به تلویزیون وصل کنید و به کمک آن تلویزیون را هوشمند نمایید و قابلیت اتصال موبایل را به تلویزیون اضافه کنید.

 • اتصال موبایل به تلویزیون با اندروید باکس


اندروید باکس یا اسمارت باکس‌ها دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند ویژگی‌های یک تلویزیون هوشمند را به تلویزیون شما اضافه کنند. در صورتی که اندروید باکس مورد نظر شما قابلیت میراکست را داشته باشد، با استفاده از این دستگاه می‌توانید موبایل را به راحتی به تلویزیون وصل  کنید و صفحه گوشی را روی تلویزیون ببینید. معمولا بیشتر Android Boxها قابلیت اتصال موبایل را دارند. در نظر داشته باشید در این حالت لازم است گوشی شما حتما قابلیت میرورینگ یا همان مانیتورینگ را داشته باشد.

 •  اتصال گوشی به تلویزیون با دانگل Screen Share

غیر از دستگاه‌های اندروید باکس که به طور کلی ویژگی‌های تلویزیون‌های هوشمند را به تلویزیون شما اضافه می‌کند، قطعات دیگری نیز در بازار هستند که فقط قابلیت اتصال موبایل به تلویزیون را فراهم می‌آورند. این قطعات دانگل میراکست یا Chrome Cast ها هستند. شما می‌توانید با خریداری یکی از  این قطعات، موبایل خود را به تلویزیون متصل کنید اما بهتر است قبل از خرید در مورد سازگاری قطعه با دستگاه‌های خود از فروشنده سوال کنید. در نظر داشته باشید برای استفاده از این قطعات نیز لازم است موبایل شما قابلیت اتصال به تلویزیون را داشته باشد.

تاکنون برای اتصال موبایل با مشکلی مواجه شدید؟

بهترین و استانداردترین روش‌های اتصال موبایل به تلویزیون ال جی  را در این راهنما شرح دادیم؛ راه‌هایی دیگری نیز برای اتصال وجود دارد که البته ممکن است به سادگی استفاده از این روش‌ها نباشد. روش‌هایی که شرح داده شد راهکارهای کمپانی LG هستند. در صورتی که برای اتصال موبایل به تلویزیون ال جی با مشکلی مواجه شده‌اید و یا در این مورد سوالی دارید، ما حتما پاسخگوی شما خواهیم بود. لطفا در قسمت نظرات موضوع را مطرح نمایید.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۰۷:۱۵

سلام خسته نباشید .ببخشید مدل دستگاه من LG 24LY340C هستش امکان اتصال گوشی بصورت مانیتورینگ هستش؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۰۹:۱۷

سلام و وقت به خیر؛ این مدل گلدیرانی نیست و متاسفانه ما نمیتونیم در مورش نظر بدیم.مشخصات این دستگاه رو نداریم. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۲۰:۴۴

سلام و خسته نباشید ببخشید تلویزیون ما مدل LG هست ولی screen share رو نداره تو گزینه ها چیکار کنم؟؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۰۸:۵۱

سلام و وقت به خیر؛ لطفا مدل دستگاه رو بفرمایید؟ در صورتی که دستگاه هوشمند هست اما قابلیت Screen share رو نداره میتونید از LG TV Smart Share که در این مقاله توضیح داده شده استفاده کنید و تست کنید. موفق باشید

امامي
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۱۳:۲۲

سلام لطفا بابت اتصال گوشی الجی k10 به تلویزیون الجی مدل49LF540T-TB راهنمایی بفرمایید

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۱۳:۴۱

سلام و وقت به خیر؛ این مدل گلدیرانی نیست و مدل مشابه گلدیرانی این مدل قابلیت اتصال موبایل رو نداره. شما میتونید از اندروید باکس‌ها و یا دانگل‌های Screen share موجود در بازار که با تلویزیونتون سازگاری داشته باشه استفاده کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۲۲:۱۵

گوشی ما نت 5 هست به تلویزیون ال جی 8100 نمیتونیم اسکرین میررورینگ رو انجام بدیم چرا؟؟ولی گوشیهای دیگه به تلویزیون وصل میشن

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۰۹:۰۶

سلام و وقت به خیر؛ مدل دستگاهی که میفرمایید گلدیرانی نیست و ممکنه ویژگی‌هایی داشته باشه که ما در موردش اطلاعاتی نداریم. لطفا از طریق Screen Share تلویزیون و Smart view موبایل اتصال رو انجام بدید و تست کنید. توجه داشته باشید باید اتصال به اینترنت هر دو دستگاه قطع باشه و فیلتر شکن هم روی تلویزیون روشن نباشه. اگه همه گوشی‌های دیگه وصل میشه اما این گوشی وصل نمیشه ممکنه باگی در ارتباط با گوشی شما وجود داشته باشه که معمولا با ریست کردن گوشی حل میشه. موفق باشید

آذر ناصری
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ ۲۲:۵۲

سلام. وقت به خیر مدل 43lj52100gi، آیا تَگ آن داره؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۰۹:۳۲

سلام و وقت به خیر؛ خیر نداره. قابلیت NFC مربوط به تعداد محدودی از مدل‌های قدیمی بود و در دستگاه‌های جدید چند سالی است که حذف شده. موفق باشید

آذر ناصری
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۱۲:۳۶

برای اتصال تلویزیون به ولی فای،بنده رو راهنمایی میفرمایید؟ باید ریموت کنترل نوع دیگه ای بخرم؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۱۳:۰۰

سلام و وقت به خیر؛ با کنترل معمولی هم میشه. به مدل دستگاه شما بستگی داره که روش اتصال به وای فای چطور هست. میتونید از مطلب لینک زیر استفاده کنید: csgl.ir/alt موفق باشید

۱۳۹۹/۰۷/۲۶ ۱۲:۰۳

سلام خسته نباشید تلوزیون ما مدل 4500 LG 42 PN هست چطور میشه تلوزیون وصل بشمواز طریق گوشی بدون کابل گوشیم مدل A50سامسونگ هست

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۰۹:۰۷

سلام و وقت به خیر؛ تلویزیون‌های پلاسما این قابلیت رو نداره. مگر اینکه از اندروید باکس‌ها یا دانگل‌های Screen share سازگار با دستگاه استفاده کنید. در این مقاله توضیح داده شده. موفق باشید

مهدی صدیقی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۱۹:۳۳

با عرض سلام و خیته نباشید . مدل تلویزیون ما LG webosTV LH600T است. گوشی من سامسونگ جی 5 هست و اسمارت ویو نداره چطور میتونم گوشی رو به تلویزیون وصل کنم .ممنون از لطفتون

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ ۰۹:۱۵

سلام و وقت به خیر؛ از برنامه‌ی LG TV Plus استفاده کنید. در همین مقاله نحوه استفاده شرح داده شده. موفق باشید

ابوالقاسم مقیمی
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ ۱۲:۰۹

سلام تلوزیون من TVLG47LN000-TB است چگونه می توانم با گوشی سامسونگ J5 و A7 متصل شوم و فیلم و عکسهای داخل گوشی را روی تلوزیون ببینم؟ متشکرم

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۰:۲۷

سلام و وقت به خیر آقای مقیمی؛ لطفا مدل رو کامل بفرمایید. دو عدد میانی در مدل اعلام نشده و به این شکل امکان تشخیص اینکه دستگاهتون این قابلیت رو داره یا خیر وجود نداره. یا اینکه میتونید در منوی شبکه بررسی کنید دستگاه آیا گزینه intel WIDI-Miracast یا WiFi Screen share رو داره یا نه. اگه داشته باشه با روشن کردن این گزینه و فعال کردن گزینه میرورینگ در گوشی (که ممکنه نام آن متفاوت باشه و در همین مقاله کامل توضیح داده شده) و انتخاب نام تلویزیون، تصویر رو روی تلویزیون مانیتور کنید. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۷/۱۱ ۲۲:۱۱

سلام در روش اتصال با برنامه ال جی تی وی پلاس، حتما باید تلویزیون و گوشی به یک مودم دیگر وصل بشن؟ مودم ندارم و گوشی من تایپ سی هستش روش کابل هم جواب نمیده

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ۱۰:۱۲

سلام و وقت به خیر؛ بله نیاز به نقطه اتصال هست. میتونید از هات اسپات یک گوشی دیگه به عنوان مودم استفاده کنید. موفق باشید