اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus !

۳۰ بهمن ۱۳۹۸
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
تلویزیون جی پلاس
به عنوان شرکت خدمات پس از فروش، بسیار علاقه‌مندیم با همان اشتیاقی که تلویزیون خود را خریداری کرده‌اید، بتوانید از ویژگی‌های مهیج آن نیز استفاده کنید!
طی تجربه‌‌ای که در ارتباط با درخواست‌های مشتریان پس از خریداری تلویزیون‌‌های هوشمند داشته‌ایم، روش‌های اتصال موبایل به تلویزیون، یکی از مهم‌ترین سوالات مشتریان پس از خرید یک تلویزیون هوشمند است. بنابراین در این مورد این راهنما را برای شما آماده کردیم! امیدواریم که بتوانید به راحتی گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید.
تلویزیون‌های برند جی پلاس در دو سری ارائه شده و در هر  سری، شامل تعدادی مدل هوشمند است.
نحوه‌ی اتصال موبایل به این تلویزیون‌ها به مدل بستگی دارد. از این رو لازم است ابتدا مدل دستگاه خود را بدانید تا بتوانید اتصال موبایل را انجام دهید. مدل تلویزیون پشت دستگاه درج شده است. در مورد مدل‌ها می‌توانید از مقاله‌ی نسل دوم تلویزیون‌های G Plus اطلاعات لازم را کسب کنید.

روش اتصال موبایل به تلویزیون های هوشمند سری اول جی پلاس

ابتدا توجه داشته باشید که برای مانتیور کردن و نمایش صفحه‌ی گوشی بر روی تلویزیون، لازم است موبایل شما قابلیت Mirroring  داشته باشد. بدین شکل از طریق برنامه Wireless Display در منوی تلویزیون می‌توان به راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کرد. دقت کنید که گوشی‌های Apple به تلویزیون‌های هوشمند سری اول G Plus  متصل نمی‌شود.
سری اول تلویزیون­های هوشمند G plus  شامل مدل­های زیر است:

GTV-50GU812S

GTV-55GU812S

GTV-65GU811N

چنانچه تلویزیون شما یکی از مدل‌های بالا می‌باشد به روش زیر عمل کنید:

تنظیمات تلویزیون

ابتدا کلید HOME  بر روی کنترل تلویزیون را انتخاب کنید. سپس وارد قسمت لیست برنامه (App List) شوید و صفحه‌ی Wireless Display  را باز کنید.

تنظیمات تلویزیون جی پلاس

تنظیمات موبایل اندروید

در گوشی گزینه‌ی مورد نظر برای اسکرین نمودن صفحه بر روی دستگاه تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل‌های برندهای مختلف، متفاوت است. در برند LG  گزینه‌ای تحت عنوان میراکست موجود است. در گوشی سامسونگ و سونی گزینه Screen Mirroring  و یاSmart view  می‌باشد. در باقی برندها نیز می‌تواند نام‌هایی با همین معنا و محتوا باشد. 
پس از انتخاب گزینه‌ی مربوط بر روی موبایل، جستجوی تلویزیون از سوی گوشی آغاز می‌شود. پس از یافتن نام تلویزیون، آن را انتخاب کنید تا گوشی به تلویزیون متصل شود.توجه داشته باشید گاهی برقراری اینترنت و فیلترشکن، هنگام اتصال دو دستگاه اختلال ایجاد می‌کند.

روش‌های اتصال موبایل به تلویزیون های هوشمند سری دوم جی پلاس 

تلویزیون‌های هوشمند نسل دوم جی پلاس شامل مدل‌های زیر است:  

GTV-49JU811N

GTV-49JU812N

GTV-55JU811N

GTV-55JU812N

GTV-65JU821S

برای اتصال گوشی به مدل‌های سری دوم تلویزیون‌های جی پلاس دو راه وجود دارد که در ادامه شرح داده می‌شود. مجدد تاکید می‌کنیم برای استفاده از این ویژگی بدون استفاده از برنامه و اپلیکیشن‌های کمکی، لازم است موبایل شما قابلیت Mirroring  داشته باشد.

1 - اتصال موبایل به تلویزیون جی پلاس سری دوم از طریق قابلیت Mirroring  موبایل

تنظیمات تلویزیون

ابتدا کلید HOME بر روی کنترل تلویزیون را انتخاب کنید. سپس وارد قسمت Air Screen شوید و  Screen Mirror را انتخاب کنید.

تنظیمات تلویزیون جی پلاس

تنظیمات موبایل

در تنظیمات موبایل گزینه‌ی مربوط به اسکرین کردن صفحه بر روی دستگاه تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل‌های مارک‌های مختلف، تفاوت دارد. در برند LG  گزینه‌‌ی میراکست مربوط به این عملکرد است. در موبایل سامسونگ و سونی گزینه Screen Mirroring  و یاSmart view  مربوط به این اتصال می‌باشد. در باقی برندها نیز می‌تواند نام‌هایی با همین معنا و محتوا باشد. پس از انتخاب گزینه‌ی مربوط بر روی موبایل، جستجوی تلویزیون از سوی موبایل آغاز می‌شود. پس از یافتن نام تلویزیون، آن را انتخاب کنید تا گوشی به تلویزیون متصل شود. گاهی برقراری اینترنت و فیلترشکن، هنگام اتصال دو دستگاه اختلال ایجاد می‌کند.

اتصال موبایل به تلویزیون جی پلاس سری دوم از طریق برنامه‌ی I Smart

برای تلویزیون‌های هوشمند نسل دوم GPlus  امکان استفاده از برنامه‌ی I Smart نیز فراهم شده است. با استفاده از این برنامه می‌توانید از عملکردهای زیر استفاده کنید:

  • نمایش (Mirroring) تصویرتلویزیون­های جی پلاس بر روی موبایل
  • کنترل کردن تلویزیون جی پلاس از طریق موبایل
  • اتصال گوشی Apple به تلویزیون‌ GPlus  و اشتراک گذاری محتوا

روش استفاده از برنامه‌ی I Smart

  1. ابتدا برنامه I Smart را بر روی موبایل خود نصب کنید. دو روش برای نصب وجود دارد.
  • می‌توانید با ورودی به فروشگاه برنامه‌ها مانند App store ، Google play store و بازار در گوشی خود برنامه را نصب کنید.
  • می‌توانید با انتخاب کلید HOME تلویزیون وارد صفحه I Smart شوید و سپس از طریق اسکن کد QR که بر روی صفحه نمایش داده می‌شود، برنامه را نصب کنید.  
  1. تلویزیون و موبایل را به یک مودم متصل کنید. برای استفاده از برنامه نیاز است هر دو دستگاه یک نقطه‌ی اتصال مشترک داشته باشند. سپس برنامه را بر روی گوشی باز کنید و گزینه‌ی Connect to TV را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری محتوا از طریق برنامه I SMART  در تلویزیون‌های G Plus

برنامه‌ی I SMART را از روی گوشی باز کنید و سپس وارد قسمت Mine شوید. در قسمت Local share  محتوای گوشی شما تفکیک شده است. از این قسمت فیلم ، عکس یا موسیقی دلخواه را برای پخش روی تلویزیون انتخاب کنید. 

اشتراک گذاری محتوا

از قسمت TV To Phone OPT  نیز می‌توانید کیفیت تصویر را تنظیم کنید.کیفیت تصویر در سه حالت «کیفیت بالا» ، «روان» و «پیش فرض» قابل تنظیم است.

اشتراک گذاری محتوا

کنترل تلویزیون جی پلاس از طریق موبایل

برای کنترل تلویزیون از طریق گوشی در برنامه‌ی I SMART وارد قسمت Remote  شوید. کلیدهای Power، HOME  ، منو، بازگشت، تغییر کانال، تغییر میزان صدا، Mute و اعداد برای استفاده در این قسمت قرار گرفته است. علاوه بر استفاده از کلیدها، در این قسمت می‌توانید از علامت نشانگر موس نیز بر روی صفحه‌ی تلویزیون استفاده کنید. برای استفاده از این ویژگی بر روی علامت موس در سمت راست صفحه کلیک کنید. در نتیجه می‌توانید کنترل دستگاه را انجام دهید.

برای مشاهده‌ی مرحله به مرحله، می‌توانید ویدئوی قابلیت I SMART در سری دوم تلویزیون‌های جی پلاس را تماشا کنید.

کنترل تلویزیون های جی پلاس

دریافت تصویر و صدای تلویزیون بر روی موبایل

یکی از ویژگی­های نسل دوم تلویزیون­های جی پلاس قابلیت مانیتورینگ معکوس از تلویزیون بر روی گوشی می­باشد. با استفاده از این ویژگی شما می­توانید به واسطه ­ی برنامه­ی I Smart ، تصویر تلویزیون را بر روی صفحه­ی موبایل خود داشته باشید. برای دریافت صفحه نمایش تلویزیون و صدای آن بر روی گزینه‌های مشخص شده کلیک کنید.

صدا و تصویر جی پلاس

امیدواریم از سادگی اتصال موبایل به تلویزیون هوشمند خود لذت ببرید!

اکنون اتصال موبایل را انجام داده‌اید و می‌توانید به راحتی از امکانات فراهم شده استفاده کنید. در صورتی که مشکلی در انجام اتصال وجود دارد، منتظر اعلام شما هستیم. لطفا مشکلات را برای ما بنویسید تا بررسی لازم صورت گیرد و راهکار رفع مشکل، زیر همین راهنما، حضور شما اطلاع رسانی شود. از این طریق ممکن است باقی خوانندگان نیز در مورد رفع مشکلات اتصال گوشی به تلویزیون اطلاعات لازم را کسب کنند و می‌توانید در این زمینه نظرات خود را با باقی گلدیرانی‌ها به اشتراک بگذارید!همچنین در صورتی که مشکلتان برطرف نگردیدمی توانید به صفحه  نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون G Plus مراجعه نمایید.

آیا تلویزیون جی پلاس شما نیاز به تعمیرات دارد؟ از تکنسین‌های متخصص گلدیران راهنمایی بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.