نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی !

۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
ماشین ظرفشویی ال جی
فکر می‌کنم حتی اگر سری به کره‌ی مریخ هم بزنیم افرادی هستند که برای سرعت کارهای روزانه آشپزخانه خود، از ماشین ظرفشویی استفاده کنند. اما حتما شکل ظاهری ماشین ظرفشویی آن‌ها متفاوت از ما خواهد بود.
ماشین‌های ظرفشویی‌ از جمله ابزارها یا دستگاه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر بخاطر برق انداختن ظروف، صرفه جویی در مصرف آب، سرعت در کارهای روزانه استقبال زیادی از آن‌ها شد.
اگر در ماشین ظرفشویی خود، برنامه شست و شو‌ را بدرستی انتخاب کنید، به بالا رفتن کیفیت شستشو و جلوگیری از آسیب رسیدن به ظروف خود کمک می‌کنید.  بسیاری از افراد حتی با داشتن مدل‌های بالای ظرفشویی، همیشه برای شستن ظروف کثیف خود، از یک برنامه شستشو ثابت استفاده می‌کنند و گاهی از این موضوع ناراحت هستند که چرا ظروف آن‌ها بدرستی تمیز نمی‌شود. اما بهتر است بدانید که این مشکل گاهی از انتخاب برنامه نامناسب برای شسشتو یا کیفیت مواد شوینده و حتی چیدمان نادرست ظروف شما پدید می‌آید.در انتها نیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه کنید.
پس با وقت گذاشتن برای مطالعه این مقاله، بیایید با برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی و طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی، بیشتر آشنا شوید تا بتوانید به بالاترین کیفیت شستشو در ماشین ظرفشویی خود دست پیدا کنید.

برنامه های اصلی شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی ال جی دارای برنامه‌های شستشوی متنوعی هستند، اما گاهی با داشتن برنامه‌های متنوع چون معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی را نمی‌دانیم از یک برنامه خاص استفاده می‌کنیم. که در واقع با اینکار خود را از امکانات پیشرفته محروم کردیم و هزینه‌ای که برای خرید ظرفشویی دادیم حیف شده! پس بهتر است یادگیری را شروع کنیم و چند مورد از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنیم.

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه روشن کردن ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی کار سخت و پیچیده‌ای نیست، کافیست با کمی مطالعه آن را یاد بگیرید. بعضی از ماشین های ظرفشویی ال جی کلید استارت ندارد و با بستن درب، دستگاه شروع به کار می کنند. بهتر است قبل از انتخاب برنامه مقداری درب دستگاه باز باشد تا راحت‌تر بتوان برنامه را انتخاب کنید و سپس درب را ببندید. به همین دلیل بعد از چیدمان صحیح ظروف در این مدل‌های ظرفشویی قبل از اینکه درب را ببندید برنامه متناسب با ظروفتان را انتخاب کنید.

دکمه تخلیه آب ماشین ظرفشویی

برای تخلیه آب در ماشین ظرفشویی ال جی کافیست که دستگاه را روشن کنید و یک برنامه مثل Quick را انتخاب کنید، در 1 دقیقه اول شروع به کار دستگاه ماشین ظرفشویی، آب دستگاه تخلیه می‌شود و سپس می‌توانید آن را خاموش کنید.

1.  برنامه Quick & dry در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

برنامه quick در ماشین ظرفشویی ال جی

زمان این برنامه 59 دقیقه می‌باشد و برای ظروف با چربی کمتر مناسب است.  آبگیری در pre wash، شستشو اصلی، آبکشی و خنک سازی بعد از خشک کن (cool dry) در این برنامه استفاده می‌شود. در صورتی که ظروف چرب همان لحظه چیده و شسته شود می‌توان از این برنامه استفاده کرد. هیچ یک از برنامه‌های جانبی در این برنامه فعال نمی‌شود. البته بیاد داشته باشید که بستگی به نوع ظروف و مواد شوینده ممکن است ظروف در این برنامه کامل خشک نشوند.

2. در ماشین ظرفشویی ال جی از برنامه Quick چه زمانی استفاده می‌شود؟

برنامه کویک

برای اینکه با طرز کار ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شوید بهتر است بدانید این برنامه برای ظروفی که خیلی کثیف نیستند استفاده می‌شود. برنامه Quick شستشو را در 29 دقیقه انجام می‌دهد. در این برنامه شستشو کلیدهای جانبی rinse و spray  عمل نمی‌کند. این برنامه دارای یک دور شستشو، 2 دورآبکشی و فاقد خشک کن می‌باشد. پس در این برنامه ظروف کامل خشک نمی‌شود و درآخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود.
ماشین ظرفشویی شما نیاز به سرویس دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.

3. برنامه Eco یا شستشوی اقتصادی در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه اکو در ظرفشویی

معنی eco در ماشین ظرفشویی به عنوان شستشوی اقتصادی (صرفه جویی در مصرف آب و برق) نام برده می‌شود. دراین برنامه میزان کار المنت در دستگاه پایین می‌باشد .براین اساس درمصرف برق و آب صرفه جویی می‌شود ولی مدت زمان کار دستگاه بالا می‌رود. البته لازم بذکر است که در این برنامه کلید spray عمل نمی‌کند. این برنامه دارای یک دور پیش شستشو، یک دور شستشو اصلی، دو دور آبکشی و دارای خشک کن می‌باشد. این برنامه خنک سازی بعد از خشک کن را ندارد. 
نکته آخر در این برنامه این است که با انتخاب برنامه‌های تکمیلی زمان شستشو می‌تواند کم یا زیاد شود.

4.از برنامه Auto یا شسشتوی خودکار در ماشین ظرفشویی ال جی چه زمانی استفاده می‌شود؟

برنامه Auto  یا شستشوی خودکار برای ظروف نسبتا چرب استفاده می‌شود. در این برنامه از ابتدای زمان شستشو پیغام F در نمایشگر ظاهر می‌شود. پیغام F در ماشین ظرفشویی ال جی یک عملکرد طبیعی می‌باشد، که بر اساس چرب بودن ظروف، زمان و دمای آب برای شستشو مشخص می‌شود و امکان دارد این عملکرد در ظرفشویی چند دقیقه زمان ببرد.
جهت سنجش میزان کثیفی، توسط سنسور تشخیص چربی و بعد از تشخیص چربی، همانطور که بیان کردیم زمان شستشو مشخص می‌شود.
نسبتا این برنامه طولانی مدت می‌باشد. در این برنامه نمی‌توان شدت فشار آب آبفشان‌ها را تغییر داد و کلید spray غیر فعال می‌باشد. در آخر خنک سازی یا همان cool dry فعال می‌شود.

 پنل ماشین ظرفشویی ال جی

5. برنامه Care در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

این برنامه ترجیحا شستشوی ملایم برای ظروف کریستال را انجام می‌دهد و در صورتی که بر روی بلور، پیرکس و کریستال خط و خش ایجاد گردد، می‌توان از این برنامه استفاده کرد. دقت داشته باشید که تمام برنامه‌های تکمیلی را می توان در این برنامه استفاده کنید. این برنامه جزء برنامه‌های بخارشو می‌باشد. بخار حین شستشو اصلی اسپری می‌شود. این برنامه دارای یک دور پیش شستشو و یک دور شستشو اصلی، همراه با بخار و 2 دور آبکشی و دارای خشک کن می‌باشد. و در آخر خنک سازی فعال می‌شود. با انتخاب برنامه‌های تکمیلی، زمان شستشو می‌تواند زیاد یا کم شود.
اگر به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی نیاز دارید کافیست از طریق کلیک بر روی لینک به آن دسترسی پیدا کنید. 

6. برنامه Spray dual یا شسشتوی دوگانه با بخار در ماشین ظرفشویی ال جی 

دراین برنامه فشار آب فشان‌ها متوسط می‌باشد و در صورت تمایل با کلید  spray میتوان فشار آبفشان‌ها را نیز تغییر داد. در این برنامه نشانگر Half load به صورت پیش فرض روشن می‌باشد، ولی هر دو سبد را شستشو می‌دهد . در این برنامه پیش فرض فشار آب آبفشان‌ها در حالت متوسط می‌باشد. البته شما می‌توانید از برنامه‌های تکمیلی در این برنامه استفاده کنید. در این برنامه یک دور پیش شستشو و یک دور شستشو اصلی همراه با بخار و سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود.

7. در ماشین ظرفشویی ال جی از برنامه Power چه زمانی استفاده می‌شود؟

شستشوی قدرتمند این برنامه مناسب ظروف خیلی کثیف می‌باشد. در برنامه‌های تکمیلی کلید spray و  half loudفعال نمی‌شوند. در این برنامه یک دور پیش شستشو و یک دور شستشوی اصلی همراه با بخار و سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود. 

برنامه‌های تکمیلی قابل استفاده در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

1. برنامه تکمیلی آبکشی یا Rinse در ماشین ظرفشویی ال جی

معنی rinse در ماشین ظرفشویی، این دکمه جهت انتخاب آبکشی اضافی یا آبکشی با آب داغ می‌باشد. اگر می‌خواهید میزان آبکشی یک مرحله بیشتر شود یا دمای آبکشی آخر، با آب داغ که تا 80 درجه می‌رسد امکان پذیر باشد، از این برنامه استفاده کنید . برنامه  Rinse +و برنامه Extra hot  توسط این دکمه انتخاب می‌شود .

2. برنامه قفل کودک یا CHILD LOCK در ماشین ظرفشویی ال جی 

برای پیشگیری از تغییر تنظیمات، با این کلید می‌توانید تمامی کلید‌های دستگاه را قفل کرده و یا آزاد کنید. حتما دقت داشته باشید که برای فعال شدن قفل کودک باید دستگاه در حین کار باشد و کلید child lock را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. با انتخاب برنامه کودک ماشین ظرفشویی تمامی عملکردها به غیر از دکمه‌های قفل کودک و  power(روشن و خاموش کردن دستگاه) غیر فعال می‌گردد.
خاموش شدن دستگاه یا از برق کشیدن دستگاه باعث غیر فعال شدن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی نمی‌شود. باید دستگاه روشن شود و با نگه داشتن کلید child lock قفل کودک را غیر فعال کرد تا بتوان به دستگاه برنامه شستشو داد. زمانی که نمی‌توانید برنامه انتخاب کنید ابتدا، باز بودن درب و سپس قفل کودک را چک نماید.
آیا روی نمایشگر محصولتان ارور ظاهر شده است؟ علت خطا را در لینک رو به رو ببینید.

3. برنامه تکمیلی اسپری یا SPRAY در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه انتخابی با هر بار فشار دکمه، میزان تزریق آب آبفشان‌ها را به طور مرحله‌ای به قوی، متوسط و کم تغییر می‌دهد.

4. شستشو با نصف ظرفیت یا Half load در ماشین ظرفشویی ال جی

در صورت کمبودن ظروف و برای صرفه جویی در مصرف انرژی می‌توانید با برنامه Half load فقط یکی از سبدها را برای شستوی ظروف انتخاب نمایید.
بعد از انتخاب برنامه شستشو با استفاده از کلید half loud می‌توانید سبد بالا یا سبد پایین را انتخاب نمایید. اگر این کلید را انتخاب نکنید، ماشین بطور خودکار هر دو سبد را شستشو می‌دهد.

5. برنامه UV در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

این برنامه جهت از بین بردن کلیه باکتری‌های احتمالی موجود در ظروف بکار برده می‌شود .رطوبت موجود در کابین‌، مکان مناسبی جهت رشد باکتری‌ها می‌باشد .پس از پایان مرحله خشک کن ماشین ظرفشویی ال جی، مرحله ضد عفونی با استفاده از لامپ UV انجام می‌شود.
دراین لحظه، کد ST در صفحه نمایش نمایان می‌شود .وقتی در ماشین ظرفشویی را باز می‌کنید، لامپ UV خاموش می‌شود. این برنامه تا 4 ساعت بطول می‌کشد و به مدت 25 دقیقه فعال و 95 دقیقه خاموش می‌شود .
به این نکته دقت کنید که عملکرد uv قبل از بستن درب و شروع کار دستگاه باید انتخاب شود .

6. کاربرد Delay start در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟ 

این برنامه شروع کار دستگاه  را بین 1 تا 19 ساعت می‌تواند به تاخیر بیندازد. بعد از انتخاب برنامه شستشو با کلید
delay start  ساعت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس درب دستگاه را می‌بندید، زمان به صورت معکوس کم می‌شود و بعد از اتمام زمان، دستگاه شروع به کار می‌کند.
بعضی از افراد این کلید را با کلید استارت شروع به کار اشتباه می‌گیرند و یا تصور می‌کنند با این کلید می‌توانند به دستگاه زمان شستشو بدهند.
 برنامه‌های ماشین ظرفشویی ال جی

نکته آخر

ما با این مقاله سعی داشتیم تا شما به خوبی با برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شوید. اگر فکر می‌کنید معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی را خوب یاد نگرفته‌اید یا درباره‌ی آن سوالی از ما دارید، حتما سوال‌هایتان را در قسمت نظرات همین مقاله برای ما بنویسید.
فراموش نکنید که نگهداری و رسیدگی به محصول، ساده‌ترین راه برای یک عمر استفاده راحت از آن دستگاه خواهد بود. به همین دلیل سرویس دوره ای و چکاب محصول خود را هر 6 ماه یکبار توسط تکنسین‌های متخصص گلدیران جدی بگیرید. و استفاده از تمدید گارانتی گلدیران، برای محصولاتی که شرایط تمدید گارانتی را دارند، بهترین فرصت برای آینده‌ نگری و جلوگیری از نگرانی در زمان تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی شما می‌باشد.
در انتها اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما مشکلی در اجرای برنامه‌های خود دارد، یا درستی کار نمی‌کند، لازم است اول سری به قسمت مقاله تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی بزنید و درنهایت اگر مشکل برطرف نشد از تعمیرکار متخصص و معتمد کمک بخواهید. همکاران ما در گلدیران، با تجربه و تخصص بالا، آماده حل مشکلات ماشین ظرفشویی شما هستند. برای مشاوره بیشتر از طریق لینک زیر می‌توانید به ما اطلاع دهید.
همچنین اگر مشکل یا سوالی در این رابطه داشتید، خوشحال می‌شویم آن را در نظرات برای ما بنویسید تا به شما کمک کنیم.
آیا ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعمیرات دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

ابوالفضل پناهنده
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۱:۱۵

سلام ماشین ظرفشویی لاستیک درپوش نمکش خراب شده بود و نمک بیرون میزد لاستیک را عوضش کردم ولی باز کامل آب بندی نمیکنه میشه بفرمایید چه کار باید بکنم؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۲:۱۲

سلام و وقت به خیر آقای پناهنده؛ لطفا از قسمت تعمیرات درخواست ثبت کنید تا برای تعویض مخزن نمک مراجعه بشه. لازمه که این مورد از طرف تکنسین‌های شرکت انجام بشه. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۴/۰۸

سلام ، وقتتون بخیر ، من ماشین ظرفشویی ال جی ای که به تازگی خریدم مدل 2019 هست ولی مدلی روش ننوشته ، توی دفترچه و جعبش هم ننوشته ، ولی توی‌ درش این سریال هست : 0124003582124 و نصاب هم که برای گارانتی اومده بود توی کارت گارانتی این رو نوشته : 407f0832abwpkos ، میشه بگین چه مدلی هست ؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۰۹:۳۲

سلام و وقت به خیر؛ لطفا شماره تماسی که به شرکت اعلام کرده بودید رو بفرمایید تا با شماره تلفن شما چک کنیم و بهتون اطلاعات دقیق ارائه بدیم. شماره تماستون فقط از طرف ادمین سایت قابل مشاهده خواهد بود. متشکریم

فاطمه بیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۳:۳۷

سلام و خسته نباشید . من دو تا سوال دارم . یکی اینکه در یکی از پاسخ ها نوشته بودید که <فیلتر و لگنچه‌ی دستگاه را پس از هر بار استفاده تمیز کنید> من این کار را نکردم و شیوه اش را هم بلد نیستم اما نمایندگی هم در زمان نصب گفت من کاری نکنم الانم که زنگ زدم دوباره همینو گفت . من چطوری فیلتر و لگن رو تمیز کنم ؟ سوال دوم هم اینکه مدل من DFB512است . راهنمای فارسی شو پیدا نکردم؟در اختیار من قرار میدهید؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۶:۱۸

سلام و وقت به خیر؛ لازمه که فیلتر و لگنچه بعد از هر بار شستشو تمیز بشه. لگنچه خارج نمیشه و در همون محلی که قرار داره تمیزش کنید اما فیلتر خارج میشه و به صورت استوانه‌ای هست. میتونید از این لینک استفاده کنید: csgl.ir/saw

۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۰۵:۱۹

سلام ، همه ی مدل های ماشین ظرفشویی ال جی ، خشک کردن اتوماتیک بعد از شستشوی ظرف رو دارن یا خیر ؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۰۹:۱۴

سلام و وقت به خیر؛ بله اما در برنامه‌ی Quick و Pre wash ظروف خشک نمی‌شود. موفق باشید

تجلی
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ ۱۳:۲۱

سلام ماشین ظرفشویی ما از روزی ک خریدیمش دکمه یو وی کار نمیکنه و فقط یه صدا میده و هیچ چیزی رو مانیتور نشون نمیده میخواستم بدونم مشکل چیه ؟ مدل dc75

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۰۹:۴۶

سلام و وقت به خیر؛ لطفا بفرمایید پیغام ST روی صفحه نمایش داده نمیشه؟ طبق راهنمای همین مقاله قبل از بستن در و شروع به کار دستگاه عملکرد رو انتخاب کنید. در نهایت نتیجه رو به ما اطلاع بدید که پیگیری لازم انجام بشه. موفق باشید

بافری
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۴:۰۱

سلام مدل ماشین ظرفشویی ما w90 است، ایا امکان شستشوی سریع دارد؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ ۰۹:۴۷

سلام و وقت شما به خیر؛ مدل گلدیرانی XD90W است که برنامه‌‎ی کوتاه در این مدل Turbo هست. با انتخاب این برنامه و نگه داشتن این کلید به مدت 3 ثانیه حالت Express فعال میشه که کوتاه ترین برنامه هست. تو این برنامه بهتره مواد شوینده استفاده نشه و برای ظروف چرب و کثیف مناسب نیست. موفق باشید

خانم موسوي
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ ۱۴:۱۰

سلام آیا در شستشو با برنامه care به دلیل ایجاد بخار مصرف برق بالا می رود ؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ ۱۹:۳۳

سلام و وقت شما به خیر؛ به طور کلی این دستگاه کم مصرف هست حتی در طولانی ترین برنامه و با بالاترین دما.در حالت Care هم آب در ژنراتور داغ میشه و مصرف برق چندانی نداره. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۰۱:۰۵

سلام خسته نباشید ماشین ظرفشویی من مدلlgwz6801mhاست دکمه هاش بلد نیستم ک دکمه ها برا چ کاری هست

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۰۹:۰۳

سلام و وقت شما به خیر؛ لطفا در این مورد راهنمای لینک زیر رو مطالعه کنید: csgl.ir/adc موفق باشید

۱۳۹۹/۰۲/۰۴

باسلام، هر کدوم از حالت های شستشو رو انتخاب میکنم مدت زمان شستشو زیر 3 ساعت نمیشه، درسته؟ و اینکه وقتی شسشتو تموم میشه ظرف ها خیلی خیلی داغ هستن. آیا ال جی حالت شستشو با حرارت کمتر و زمان کمتر نداره؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۰۸:۵۴

سلام و وقت به خیر؛ مدت زمان برنامه‌ها قابل تغییر نیست و به صورت پیش فرض تعیین شده. آبکشی با آب داغ انجام میشه. امکان تغییر دما و مدت زمان برنامه‌ها وجود نداره. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۲/۰۱ ۱۳:۵۷

سلام، برای شستشوی میوه از چه برنامه ای میشه استفاده کرد که فقط با آب سرد شستشو انجام شود؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۰۸:۳۷

سلام و وقت شما به خیر؛ دستگاه برای شستشوی میوه یا شستشو با آب سرد برنامه‌ای نداره و متاسفانه امکان‌پذیر نیست. موفق باشید

۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ۰۱:۰۲

سلام و عرض خسته نباشید به شما بعد شستشوی کامل لکه سفید بروی ظروف بلور و بدنه ی خود دستگاه باقی می مونه علتش چیه؟؟؟ مارک نمک و پودری که استفاده میکنیم کلارو هست (نمک ظرفشویی تازه تمدید شده)

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ۲۲:۲۴

سلام و عرض ادب؛ لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید و نکات گفته شده را بررسی کنید: http://cs.goldiran.ir/Faq/filter?type=20

۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۰۱:۲۲

سلام و خسته نباشید پروانه ی آب پاش اگه روی ظروف گیر کنه و حرکت نکنه البته بعد از به کار افتادن چیکار کنم ؟ در رو باز کنم آب داخل ظرفشویی بیرون میریزه؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۱۰:۰۳

سلام و وقت به خیر؛ لطفا به چیدمان صحیح ظروف توجه داشته باشید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید می‌توانید در حین کار درب دستگاه را باز کنید و پس از جابجایی ظروف درب را ببندید تا دستگاه ادامه‌ی کار را انجام دهد. حتما توجه داشته باشید که هنگام باز کردن از دستگاه بخار خارج می‌شود، با احتیاط این کار را انجام دهید. موفق باشید

عليرضا رستمي
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۲۰

سلام ، توی بعضی از برنامه ها تخلیه رو خوب انجام نمیده ، دلیلش چی میتونه باشه ؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۱:۴۸

سلام و وقت به خیر جناب آقای رستمی؛ این مورد طبیعی است. میزانی آب داخل دستگاه باقی می‌ماند و مرتبه‌ی بعد که دستگاه را روشن می‌کنید قبل از شروع برنامه تخلیه می‌شود اما در نظر داشته باشید فیلتر و لگنچه‌ی دستگاه را پس از هر بار استفاده تمیز کنید. موفق باشید

۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۰۱:۰۲

سلام هر بشقاب پلو خوری که داخل ماشین میذارم چه بشقاب گرد چه مربع اجازه نمیده گردونه اب پاش بچرخه اصلا فاصله طبقات مناسب نیست چرا؟؟ راه حلی داره؟؟؟

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۱۳:۵۷

سلام و وقت به خیر در برخی مدل‌ها امکان تنظیم ارتفاع سبد وجود دارد و به این شکل امکان قرار دادن بشقاب‌های بزرگتر فراهم می‌شود. برای تنظیم ارتفاع، دو طرف سبد را بگیرید و به سمت بالا بکشید تا سبد به شکل آسانسوری حرکت کرده و در قسمت بالاتری قرار گیرد. بسیاری از مدل‌ها این امکان را ندارد و لازم است به چیدمان صحیح ظروف توجه داشته باشید؛ ممکن است به طور کلی امکان شستشوی بشقاب با این اندازه در ماشین ظرفشویی شما وجود نداشته باشد. در مورد نحوه‌ی چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی می‌توانید به لینک http://csgl.ir/dw مراجعه کنید.

کارشناس فنی گلدیران
۱۳۹۸/۰۷/۰۲

سلام رضایی عزیز.... برای فعال شدن قفل کودک باید دستگاه در حین کار باشد و کلید child lock را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. با انتخاب این دکمه تمامی عملکردها به غیر از دکمه‌های قفل کودک و power(روشن و خاموش کردن دستگاه) غیر فعال می‌گردد.

رضایی
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۲۱:۲۹

سلام مدل دستگاه من Dc 75 هست چطوری قفل کودک و فعال کنم