کلاس آب و هوایی کولر گازی LG به چه معناست؟کولرهای گازی با توجه به نوع و مدل، برای مناطق متفاوت استفاده می‌شوند. لازم است کولرگازی با توجه به وضعیت آب و هوای هر منطقه تهیه شود.
در صورتی که کلاس آب و هوایی کولرگازی متناسب با شرایط آب و هوای منطقه‌ی مورد نظر نباشد، سرمادهی و گرمادهی مناسبی نخواهد داشت.
برای خرید کولر گازی، توجه می‌شود که دستگاه برای منطقه‌ی سردسیر و یا گرمسیر استفاده خواهد شد؛ و بر اساس آن کولر برای کارکرد مورد نظر (تامین سرمایش یا گرمایش) و برای شهر مورد نظر انتخاب خواهد شد.
برای مثال در مناطق گرمسیر لازم است کولری نصب شود که در هوای بسیار گرم سرمایش مناسبی داشته باشد و با توجه به دمای بالای شهر، همچنان تامین هوای محیط را پشتیبانی کند.
و همچنین در مناطق سردسیر، کولری گرمایش بهتری خواهد داشت که از نظر کلاس آب و هوایی تامین گرما در این محیط را پشتیبانی کند.
برخی از کولرها در شرایطی که دمای شهر زیر 1 درجه‌‌ی سانتی‌گراد باشد، دیگرگرمایش ندارند. کلاس آب و هوایی کولر های گازی ال جی برای حالت گرمایش بسته به مدل دستگاه، معمولا 1، 5- ، 10- و 15- درجه است.
یکی از دلایلی که باعث می‌شود، کولر گازی شما در زمستان و در برخی روزهای سردتر، گرمایش مناسبی نداشته باشد، عدم تطابق کلاس آب و هوایی کولرگازی با هوای محیط است.کلاس آب و هوایی کولرگازی ال جی