صدا در یخچال فریزر ال جی


  • چنانچه یخچال فریزر ال جی تازه نصب شده است، لازم است کمپرسور باید با سرعت بالاتری کار کند تا سرمای داخل  کابین تامین شود؛ بنابراین صدای بلندتری دارد و زمانی که دمای داخلی به میزان تعیین شده برسد، صدا کمتر می‌شود.
  • از زمانی که کمپرسور (موتور دستگاه) روشن می‌شود تا زمانی که خاموش شود صدایی یکنواخت دارد. این صدا در طول کارکرد موتور به یک میزان است.
  • چنانچه گاهی صدای تکی و با فاصله مانند صدای «تق تق» می‌شنوید، ممکن است صدای دیفراست یا یخ زدایی دستگاه باشد. زمان دیفراست فوم های بدنه بر اثر اختلاف دما، گرم و سرد می‌شود( منقبض و منبسط می شود)، به همین علت فوم‌های بدنه صدا می‌دهد و این صدا طبیعی است.
  • ممکن است صدای فن شنیده شود. یک فن کنار موتور و یک فن داخل فریزر کار می‌کند. در صورتی که از داخل فریزر، صداهای بلند و غیر عادی شنیده شود و این صدا هنگام باز کردن درب فریزر قطع  و با بستن درب مجدد شروع شود، نیاز به بررسی از سوی تعمیرکار دارد. همچنین در صورتی که صدای غیر عادی از فن کنار موتور شنیده می‌شود، نیاز است دستگاه از سوی کارشناس بررسی شود.
  • در صورتی که دستگاه در محلی که قرار گرفته است به شکل صحیح مستقر نباشد (تراز نباشد)، باعث صدای اضافی می‌شود. برای اطمینان از این مورد، با دست بدنه‌ی یخچال را نگه دارید و فشار دهید. اگر صدا قطع یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شود ،دستگاه تراز نیست و نیاز به تراز کردن دارد.
  • اگر صدا مانند صدای جریان آب باشد،به دلیل تغییرحالت ماده‌ی سرد کننده‌ی دستگاه است.وقتی مایع به گاز تغییرحالت پیدا می‌کند، صدای جاری شدن آب به گوش می‌رسد که طبیعی است.
  • اگر صدا مانند ریختن قطرات آب بر روی جسم داغ باشد، این صدا معمولا زمانی شنیده می‌شود که دستگاه در حالت یخ زدایی(دیفراست) باشد و طبیعی است.در صورتی که صدا از لولای درب ساید باشد، نیاز به مراجعه‌ی تکنسین تعمیر است.در یخچال‌های دوقلو هنگامی که با بسته شدن درب یخچال، صدای غیر عادی شنیده می‌شود، لازم است برای رفع ایراد از سوی تکنسین، اقدام کنید.
توجه داشته باشید در صورت رعایت و بررسی موارد گفته شده و  عدم رفع ایراد، لازم است یخچال فریزر ال جی از سوی تکنسین بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر یخچال فریزر ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.