ارور E2 پکیج شوفاژ دیواری

دلایل بروز ارور E2 پکیج شوفاژ دیواری گلدیران چیست ؟

خطای E2 مربوط به جوش آوردن و دمای بالای آب سیکل پکیج است و پس از باز کردن شیر برگشت آب گرم به صورت لحظه ای رفع می شود .زمانی که دمای آب سیکل پکیج بالا می رود ترموستات حد دستگاه عمل می کند و در نهایت پکیج ارور E2 نمایش می دهد .این ترموستات به دمای 102 تا 105 درجه سانتی گراد حساس است.  
بالا رفتن دمای آب سیکل پکیج و نمایش خطای E2 ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیفتد :
  1. ایجاد رسوب و یا انسداد در مدار سیکل گرمایشی پکیج . گاهی به دلیل ایجاد رسوب و گرفتگی در یک ناحیه از سیکل پکیج آب گرم در محدوده ی ترموستات حد تجمع می کند و به دلیل عدم تبادل حرارتی و حرارت بالا در این محدوده ترموستات عمل می کند و باعث ایجاد ارور E2 می شود .
  2. مشکلات مربوط به پمپ پکیج . گاهی با عدم کاکرد پمپ پکیج و یا سرعت پایین حرکت پمپ آب داغ در محدوده ی ترموستات حد تجمع کرده و دستگاه ارور E2 می دهد . 
  3. ایراد در سنسور تشخیص دما . یکی از دلایل ارور E2 تشخیص اشتباه سنسور دما می باشد . به دلیل تشخیص اشتباه دما شعله در موقع مناسب خاموش نمی شود و در نهایت باعث ایجاد حرارت بالا در سیکل پکیج می شود . 

نحوه ی رفع کد خطای E2 پکیج شوفاژ دیواری گلدیران

به شما توصیه می کنیم برای رفع کد خطای E2 موارد زیر را انجام دهید :
  1. دمای آب مصرفی پکیج را کمی پایین تر انتخاب نمایید . حدود 50 درجه تنظیم نمایید. شما می توانید با تغییر اهرم گردان مربوط به تنظیم دمای آب بهداشتی در دستگاه های مدل پایونیر و تنظیمات SET 01 در مدل پرستیژ این مورد را انجام دهید .
  2.  شیر دسته گازی زیر پکیج کمی بسته شود و در واقع به شکل نیمه باز باشد .  در صورت رفع مشکل فشار گاز شهر بالا بوده است.
  3. فشار دستگاه روی 1,5 بار قرار گیرد . ( عقربه ی فشار سنج دستگاه این مورد را نمایش می دهد . )
  4. یک مرتبه برق دستگاه قطع و وصل شود .
نیاز به خدمات تعمیر پکیج گلدیران دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد پکیج گلدیران از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.