سوالات متداول خدمات گلدیران

چرا یخچال ساید بای ساید ال جی یخسازی نمی‌کند؟

 • در صورتی که ساید ال جی تازه نصب شده باشد معمولا 12 ساعت زمان می‌برد تا یخساز شروع به یخسازی کند و تا 72 ساعت بعد از نصب یخسازی کم می‌باشد.
 • بررسی نمایید از آبریز آب خارج می‌شود یا خیر. شیر آب باز باشد و شلنگ آب در میان راه پیچ خوردگی یا تا خورده نباشد.
 • کلید یخساز روی حالت خاموش نباشد. در صورت نیاز می‌توانید به قسمت نحوه فعال سازی کلید یخساز مراجعه نمایید.
 • در صورتی که یخساز در یک بازه زمانی تقریبا طولانی خاموش بوده و بعد از روشن کردن آن یخسازی انجام نشود دستگاه را به مدت 5 دقیقه از پریز برق جدا کرده و مجدد به برق بزنید و 24 ساعت منتظر بمانید.
چنانچه از آبریز آب خارج شود و با رعایت موارد ذکر شده ایراد برطرف نشود، لازم است برای تعمیرات دستگاه از سوی تکنسین ، اقدام شود.
نیاز به خدمات تعمیر ساید  LG دارید؟ می توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید ال جی از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
کلیدهای روی پنل ساید‌ ال‌ جی از نظر تنظیمات در مدل‌های متفاوت، تقریبا عملکرد یکسانی دارند و تنظیم درجه‌ی دما در این دستگاه‌ها بر اساس مقیاس سانتی‌گراد است.
شما می‌توانید برای تنظیم دما، راهنمای تنظیم دمای ساید بای‌ ساید LG را مطالعه کنید.
در ساید ال‌ جی ممکن است به دلایل زیر مواد غذایی و میوه و سبزیجات دچار یخ‌زدگی شود:
 • امکان دارد نتظیم دما به شکل صحیح انجام نشده باشد. در این حالت می‌توانید راهنمای تنظیم دمای یخچال ساید‌ بای‌ ساید LG مطالعه کنید.
 • به قرار گیری مواد غذایی در طبقات کابین یخچال توجه کنید. طبقات بالای یخچال و قسمت‌های انتهایی کابین سردتر است؛ بنابراین موادی که زودتر دچار یخ‌زدگی می‌شود مانند میوه و سبزیجات را در این بخش‌ها قرار ندهید.
 • همچنین پیشنهاد می‌شود میوه و سبزیجات را درکشو مخصوص میوه و سبزی نگهداری کنید؛ در صورتی که میوه و سبزی را بر روی طبقات کابین قرار می‌دهید بهتر است محل قرارگیری نزدیک به درب یخچال باشد تا کمتر دچار یخ‌زدگی شود.
چنانچه پس از تنظیم صحیح دما، انتخاب گرمترین درجه‌ یخچال و رعایت موارد گفته شده، همچنان مواد غذایی یخ می‌زند، لازم است برای بررسی و رفع ایراد ساید ال جی از سوی کارشناس ماهر اقدام کنید.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید LG دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید بای ساید ال جی از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در صورتی که یخساز یخچال یخ ساخته ولی با فشردن پدال یخریز، یخ خارج نمی‌شود، راهنمای مشکلات یخریز را مطالعه کنید. پس از بررسی موارد گفته شده، در صورت عدم رفع ایراد، لازم است دستگاه از سوی تکنسین بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر ساید‌ بای‌ ساید ال‌ جی دارید؟ می توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
علت خرد شدن یخ‌ها در ساید بای‌ ساید LG ممکن است بخاطر یکی از موارد زیر باشد:
 1. اگر روی پنل نمایشگر نوع خروج یخ از یخریز روی گزینه Crushed باشد، یخ به صورت خرد شده خارج می‌شود، در این صورت با کلید Ice Type نوع یخ را روی حالت Cubed قرار دهید .
 2. ممکن است به علت مصرف کم یخ، قطع شدن برق دستگاه، باز و بسته کردن بیش از حد درب فریزر و ... قالب‌های یخ بهم چسبیده باشند، در این صورت باکس یا مخزن یخ را خارج کنید. سپس قالب‌های یخ را از هم جدا کرده و مجدد داخل باکس یخ قرار دهید. در صورتی که میزان چسبندگی یخ‌ها زیاد بوده، یخ‌ها را مجدد در باکس یخ قرار ندهید و اجازه دهید دستگاه مجدد یخسازی را انجام دهد.
 3. در صورت مشاهده یخ زدگی بر روی دیواره پشت باکس یا مخزن یخ نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین وجود دارد.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ساید ال‌ جی می‌باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال‌ جی دارید؟می توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در صورتی که سرعت یخسازی کم شده است، راهنمای مشکلات یخساز را مطالعه کنید. پس از بررسی موارد گفته شده، در صورت عدم رفع ایراد، لازم است ساید LG از سوی تکنسین بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال‌ جی دارید؟ می توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
 • معمولا در مدل‌هایی که یخساز در داخل کابین فریزر قرار دارد این مورد پیش می آید.
ممکن است به علت مصرف کم یخ، قطع شدن برق دستگاه، باز و بسته کردن بیش از حد درب فریزر و ... قالب‌های یخ بهم چسبیده باشند، در این صورت باکس یا مخزن یخ را خارج کنید. سپس قالب‌های یخ را از هم جدا کرده و مجدد داخل باکس یخ قرار دهید. در صورتی که میزان چسبندگی یخ‌ها زیاد بوده، یخ‌ها را مجدد در باکس یخ قرار ندهید و اجازه دهید دستگاه مجدد یخسازی را انجام دهد.
بررسی کنید باکس یا مخزن یخ دقیق جای خود قرار گیرد.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ساید بای‌ ساید ال‌ جی می‌باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال‌ جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید  LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
 اگر در ساید LG با فشردن پدال آبریز، آب خارج نمی‌شود، راهنمای مشکلات آبریز را مطالعه کنید. پس از بررسی موارد گفته شده، در صورت عدم رفع ایراد، لازم است  یخچال ساید از سوی تکنسین بررسی شود.
آیا ساید بای‌ ساید ال جی شما نیاز به تعمیر دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.
 • تمامی یخچال‌های ساید ال جی با ضمانت گلدیران، به شیر آب شهری متصل می‌شوند؛ این یخچال‌ها دارای یک شلنگ ورودی آب هستند که به شیر آب منزل و از سمت دیگر به شیر برقی یخچال متصل می‌شود.
 • در این نوع یخچال‌ها (ساید بای ساید ال جی) هنگام آبگیری و پر کردن لیوان از قسمت آبریز، آب همان لحظه از شیر آب شهری وارد دستگاه شده از لوله داخل دستگاه عبور می‌کند و وارد آبریز می‌شود؛ بنابراین آبی که از آبریز یخچال خارج می‌شود دائم در جریان است و با هر بار آبگیری میزانی آب جدید وارد دستگاه می‌شود. به منظور خنک سازی آب مورد استفاده برای یخچال‌های ساید ال جی تعبیه شده است.
 • چنانچه شلنگ آب ساید به اشتباه به شیر آب گرم وصل شده باشد آب خروجی از آبریز ممکن است گرم باشد.
 • حجم مخزن آب طراحی شده در داخل ساید بای ساید کم می‌باشد.
در ساید ال جی ممکن است به دلیل شرایط نگهداری، نوع مواد غذایی و همچنین تنظیمات دمای یخچال، مواد عمر کوتاه‌تری داشته باشد. لطفا هنگامی که مواد غذایی یخچال شما طی مدت کوتاهی فاسد می‌شود، راهنمای نگهداری مواد غذایی در ساید ال جی را مطالعه کنید.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال جی دارید؟می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید بای ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
 • در صورتی که سرمادهی کابین فریزر کم شده یا سرمایش کلا از بین رفته و مواد غذایی شل شده است، برای بررسی و رفع ایراد ساید ال جی از سوی کارشناس ماهر اقدام کنید.
 • اگر کابین فریزر سرمایش داشت و کابین یخچال اصلا خنکی ندارد، ساید شما نیاز به تعمیرات دارد.
 • در صورتی که روی نمایشگر پیغام OFF نمایان شده است فریزر سرمادهی نخواهد داشت. این پیغام در ساید بای ساید ال جی به معنای عدم فعالیت کمپرسور بوده و تنها لامپ های داخل ساید بای ساید و نمایشگر فعال می‌باشند.این حالت جهت نمایش در فروشگاه ها طراحی شده و فاقد سرماسازی می‌باشد.برای اینکه یخچال خود را از این حالت خارج کنید، بهتر است به راهنمای ارورهای ساید ال جی مراجعه کنید.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ساید بای ساید می‌باشد..
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید بای ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
 
در صورتی که میزان خنکی در یخچال کاهش پیدا کرده است لطفا موارد زیر را بررسی کنید.
 1.  لطفا دما را با توجه به شرایطی همچون دمای محیط، دفعات باز و بسته کردن درب یخچال و حجم مواد غذایی داخل کابین تنظیم کنید.برای تنظیم دما می‌توانید راهنمای تنظیم دمای ساید بای ساید LG را مطالعه کنید.
 2.  ساید را در نزدیکی وسایل حرارتی و یا در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
 3. برای اطمینان از گردش هوا برای عملکرد مناسب دستگاه، لطفا فضای کافی اطراف ساید ایجاد کنید. فضای مناسب برای محل قرار گرفتن دستگاه از پشت نسبت به دیوار حداقل 10 سانتی متر، از کناره ها  5 سانتی متر  و از سقف 30 سانتی متر است.
 4. چیدمان مواد غذایی داخل یخچال را بررسی کنید، به نحوی قرار نگرفته باشند تا جلوی دریچه‌های هوای سرد (انتهای کابین) مسدود شده و گردش هوا به خوبی انجام نشود.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ساید بای ساید می باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال جی دارید؟می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید بای ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
دلایل متعددی باعث ایجاد صدا در ساید بای ساید ال جی می‌شود؛ مانند مشکل در استقرار صحیح ساید (ترازبودن)، دیفراست (یخ زدایی)، صدای موتور، شیربرقی، فن، خالی شدن قالب‌های بخ و ... می‌باشد.
به شما توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل صدای ساید، نکات رفع ایراد صدا در ساید بای ساید ال جی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر یخچال ساید ال جی، از سوی کارشناس اقدام کنید.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید بای ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در ساید ال جی ممکن است به دلایلی موتور بیش از حد یا یکسره کارکند.
 لطفا زمانی که موتور یخچال خاموش نمی‌شود و دائم کار می‌کند، مدت زمان کارکرد موتور یخچال ساید ال جی را مطالعه کنید.
در کنار کمپرسور (موتور) و لوله‌های کندانسور ساید بای ساید ال جی یک فن برای خنک کردن لوله‌های کندانسور قرار داده شده است. با کار کردن فن، هوای گرم از پشت و زیر یخچال خارج می‌شود. این حالت کاملا طبیعی است.
 • اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب، ستون میانی و یا پشت یخچال است، کاملا"طبیعی است. زیرا مقداری از طول لوله‌‌ی کندانسور را در کنار و دور درب یخچال عبور داده‌اند  تا گرمای آن باعث جلوگیری از تشکیل رطوبت بر روی دیواره‌های داخلی نزدیک درب یخچال و فریزر شوند.
 • به فاصله‌های استاندارد ساید ال جی از اطراف توجه داشته باشید. فاصله‌ی استاندارد یخچال از قسمت عقب 10 سانتی متر، از طرفین 5 سانتی متر، و از بالا (سقف) 30 سانتی متر است؛ این فواصل باعث گردش هوا و کارکرد صحیح موتور می‌شود.
در صورت رعایت مورد فوق گرما بیش از حد باشد، نیاز به بررسی و رفع ایراد از سوی تکنسین می‌باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ساید بای ساید ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در صورتی که نشتی آب شامل موارد زیر است نیاز است ساید ال جی از سوی کارشناس بررسی شود:
 1. اگر با فشردن پدال آبریز از زیر ساید آب نشت می‌کند.
 2. در صورتی که نشتی آب از محل اتصال شلنگ زیر درب فریزر (فتینگ دستگاه) باشد.
 3. نشتی آب داخلی از سقف داخلی یخچال
اگر ایراد نشتی آب شامل موارد عنوان شده نبود، لطفا موارد زیر را بررسی کنید:
 1. به محل اتصال شلنگ به  ساید توجه کنید.
 2. ممکن است نشتی آب از دستگاه دیگری مجاور ساید بای ساید باشد، بنابراین به محل دقیق نشتی دقت داشته باشید.
 3. چنانچه نشتی آب از فیلتر ساید باشد، نیاز است فیلتر دستگاه تعویض شود. بنابراین نیاز به ارائه‌ی سرویس از سوی کارشناس است.
 4. اگر آب در قسمت کف فریزر زیر کشو جمع شده و یخ بسته است،  یک  مرتبه آن را تمیز کنید.
 5. چنانچه آب در قسمت کف یخچال زیر کشوی جا‌میوه‌ای نیز جمع شده  است و به بیرون از یخچال نشت می‌کند، یک مرتبه آن را تمیز کنید.  با مشاهده‌ی تکرار ایراد، نیاز به بررسی دستگاه است.
نیاز به خدمات تعمیر ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد ساید  LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.

گاهی به دلیل تفاوت دمایی و وجود وسایل گرمازا کنار ساید تعریق داخل کابین دستگاه ایجاد می‌شود. لطفا به مطلب دلایل تعریق کابین ساید بای ساید ال جی مراجعه کنید.

لطفا برای اطلاع از دلایل ایجاد برفک و راهکارهای رفع برفک یخچال راهنمای علل برفک‌زدگی ساید بای ساید ال جی را مطالعه کنید.

گاهی به دلیل مشکلات درب ساید و یا عدم رعایت برخی استانداردها درب یخچال باز می‌ماند. لطفا راهنمای علل بسته نشدن درب یخچال ساید ال جی را مطالعه کنید.

گاهی ممکن است ساید بی دلیل آلارم یا آهنگ باز بودن درب را پخش کند؛ در این حالت لطفا موارد زیر را بررسی کنید:
 1.  توجه داشته باشید درب دستگاه کامل بسته شده و مانعی برای بسته شدن درب وجود نداشته باشد.
 2.  درب قسمت « بار» را یک بار باز کنید و مجدد ببندید.
در صورتی که دو مورد بالا را انجام داده اید، اما مشکل رفع نشده است، لازم است ساید بای ساید ال جی از سوی کارشناس بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر ساید ال جی دارید؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید..

لطفا راهنمای طریقه‌‌ی فعال‌سازی آلارم باز بودن درب ساید بای ساید ال جی را مطالعه کنید.

گاهی به دلیل عدم رعایت برخی استاندارها در نگهداری مواد غذایی، بوی نامطبوع ایجاد می‌شود. برای رفع بوی بد به راهنمای رفع بوی بد یخچال ساید ال جی مراجعه کنید.

در کشوی یخچال عمل رطوبت‌سازی انجام می‌شود و به دلیل تعرق، کمی آب داخل کشو جمع می‌شود. به شما توصیه می‌کنیم برای برطرف کردن این مشکل، راهنمای علت تعرق در کشو ساید بای ساید LG را مطالعه کنید.