سوالات متداول خدمات گلدیران

چرا زیرنویس فیلم‌های فلش در دستگاه صوتی ال جی پخش نشده و یا به شکل صحیح پخش نمی‌شود؟

علت عدم پخش زیرنویس ممکن است عدم پشتیبانی دستگاه از فونت، فرمت و یا نوع کدگذاری زیرنویس باشد.
لطفا راهنمای رفع مشکل پخش زیرنویس را مطالعه کنید.

در صورتی که دستگاه هیچ یک از CDها، حتی دیسک‌های Original و یا دیسک‌هایی که قبلا پخش می‌کرده را اجرا نمی‌کند، نیاز است دستگاه از سوی کارشناس بررسی شود.
دستگاه صوتی ال جی شما مشکل پیدا کرده است؟ از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.
دستگاه‌های پخش BLU-RAY و یا سینماهای خانگی که قابلیت پخش دیسک‌های بلوری را دارند، به دلیل پایین بودن کیفیت تصویر دیسک‌های VCD و همچنین بالا بودن کیفیت پخش دستگاه‌های بلوری، قابلیت پخش دیسک های VCD را ندارند. این مورد ایراد محسوب نمی‌شود و طراحی دستگاه به این شکل بوده است.
کنترل دستگاه‌های صوتی با سیگنال مادون قرمز فرمان را ارسال می‌کند و در صورتی که بر روی دستگاه عملکرد نداشته باشد ممکن است به دلیل ضعیف بودن باتری، تاثیر میدان مغناطیسی اطراف دستگاه، ایراد کنترل و یا ایراد گیرنده‌ی سیگنال دستگاه باشد. لطفا به موارد زیر توجه کنید:
به باتری کنترل توجه کنید. ممکن است باتری تمام شده باشد، بنابراین باتری نو استفاده کنید و مجدد کنترل را تست نمایید.
به فاصله کنترل تا دستگاه دقت داشته باشید. سیگنال مادون قرمز کنترل‌ها معمولا تا فاصله حداکثر 3 یا 4 متری عملکرد مناسب دارد و اگر فاصله بیشتر شود ممکن است دستگاه سیگنال کنترل را دریافت نکند.
مانعی برای رسیدن امواج به چشمی دستگاه وجود دارد. برای مثال امواج مایکروویو، شبکه‌ی WIFI ، لامپ هالوژن و ... ممکن است در ارسال سیگنال کنترل اختلال ایجاد کند. اگر لامپ یا دستگاه و یا شبکه‌ی WIFI جدید کنار دستگاه قرار گرفته است، آن را خاموش و سپس عملکرد کنترل را تست کنید.
اگر موارد بالا را رعایت کرده‌اید، برای اطمینان در مورد اینکه ایراد از کنترل و یا گیرنده ی تلویزیون است، تست کنترل دستگاه ال جی را انجام دهید.
این پیغام به دلیل اعمال رمز برای دستگاه است و در صورتی که رمز را فراموش کرده‌اید، می توانید به روش زیر آن را بازنشانی کنید:
ابتدا دیسک را از دستگاه خارج کرده و در حالت NO DISC وارد تنظیمات دستگاه شده و گزینه‌ی کلمه‌ی عبور را انتخاب کنید. سپس اعداد 210499 را وارد کنید تا رمز دستگاه پاک شود.
اگر درب محل قرارگیری CD خارج نمی‌شود، لازم است از سوی کارشناس بررسی شود؛ اما چنانچه گاهی درب سینی دیسک درست عمل نمی‌کند، ممکن است CD را درست بر روی درایو قرار نداده باشید. این مورد  طبیعی است و مشکلی ندارد.
اگر سینی دیسک بیرون و یا داخل نمی‌آید و یا درب سینی دیسک به طور خودکار باز و بسته می‌شود، چند دقیقه دستگاه را از برق کشیده و بعد به پریز مستقیم وصل کنید، زیرا ممکن است دستگاه هنگ کرده باشد. درصورت عدم رفع مشکل، برای بررسی دستگاه از سوی کارشناس اقدام کنید.
دستگاه صوتی ال جی شما مشکل دارد؟ برای بررسی و تعمیر دستگاه، متخصصان گلدیران در کنار شما هستند.
برای استفاده از قابلیت بلوتوث دستگاه صوتی ال جی، ابتدا توجه داشته باشید که دستگاه شما ویژگی بلوتوث داشته باشد. ورودی دستگاه صوتی را با انتخاب کلید Input و یا Function  بر روی حالت BT Ready  قرار دهید. در صورتی که برای اتصال نیاز به تایید رمز وجود دارد، رمز 0000 و در صورت عدم تایید این رمز از سوی دستگاه، رمز 1234 را وارد کنید تا اتصال برقرار شود.  اگر اتصال انجام نمی‌شود، برق دستگاه را برای مدتی قطع کرده و سپس دستگاه را بررسی کنید. پس از اتصال، موسیقی مورد نظر را از قسمت پخش‌کننده‌ی موزیک موبایل خود پخش کنید تا بر روی دستگاه اجرا شود.

در صورتی می‌توانید موبایل خود را به صورت با‌سیم به دستگاه صوتی ال جی متصل کنید که دستگاه شما پورت PORT IN را داشته باشد. در این حالت می‌توانید اتصال از پورت هدفون گوشی را به دستگاه انجام دهید. برای استفاده از این ویژگی لازم است کابل Portable را از پورت هدفون گوشی به PORT IN دستگاه متصل کنید. سپس ورودی دستگاه صوتی را با انتخاب کلید Input و یا Function بر روی گزینه Portable قرار دهید. سپس موسیقی مورد نظر را از قسمت پخش‌کننده‌ی موزیک موبایل خود پخش کنید تا بر روی دستگاه اجرا شود.

دستگاه‌های صوتی ال جی با توجه به قوانین بین‌المللی کپی رایت، دیسک‌های کپی را اجرا نمی‌کند. این محدودیت ایراد محسوب نمی‌شود. می‌توان در برخی دستگاه‌ها این محدودیت را رفع کرد.
در صورتی که دستگاه صوتی LG شما، از نوع پخش Blu-ray  و یا سینمای خانگی است که قابلیت پخش دیسک‌های بلوری را دارد (دستگاه‌هایی که در انتهای مدل حروف XBH را دارد)، امکان رفع این محدودیت وجود ندارد؛ اما اگر دستگاه شما پخش DVD و یا آن دسته از سینماهای خانگی است که قابلیت پخش بلوری را ندارد (مدل‌هایی که در انتها حروف HTS دارند) می‌توان با انجام تنظیمات از سوی تکنسین، این محدودیت را از بین برد.

برخی دستگاه های صوتی قابلیت Bluetooth standby (آماده به کار بلوتوث) دارد. در صورتی که دستگاه خاموش و یا بر روی باقی ورودی‌ها باشد، هنگامی که با بلوتوث موبایل آن را جستجو و انتخاب کنیم، اتصال بلوتوث برقرار شده و موزیک موبایل ما بر روی دستگاه پخش می‌شود. این مورد طبیعی است و قابلیت دستگاه محسوب می‌شود.