سوالات متداول خدمات گلدیران

علت چکه کردن آب از آبسردکن یخچال و فریزر ال جی

 • چنانچه مخزن آب به شکل صحیح در محل مربوط قرار نگرفته باشد، ممکن است از آبسردکن آب چکه کند.
 • در برخی از مدل‌ها که دارای سوپاپ (شیرآب زیر قمقمه) برای خروج آب است، سوپاپ را یکبار از قمقمه جدا کرده و مجدد وصل کنید.
پس از رعایت موارد گفته شده، در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات یخچال فریزر LG می‌باشد.
 یخچال فریزر ال‌ جی شما نیاز به تعمیر دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.
 • گاهی به دلیل این که قالب‌های یخ بیش از اندازه پر از آب شده است، یخها به هم می‌چسبند و به دلیل یک تکه شد قالب‌های یخ این مشکل ایجاد می‌شود.
 • برای جلوگیری از این مشکل لطفا قالب یخ را طوری آبگیری کنید که سطح بالایی قالب لبریز از آب نشود.
 • لطفا قالب یخ را از فریزر خارج کرده و پس از اینکه قالب را پر از آب کردید در همان محل قرار دهید.

نکته

 • توجه داشته باشید زاویه چرخش اهر یخساز 110 درجه است و برای خالی شدن یخ‌ها لازم است اهرم 110 درجه چرخانده شود ( منظور از 110 درجه این است که اهرم را تا انتها بچرخانید.)
هنگامی که قطعات داخلی آب سردکن یخچال فریزر ال جی دچار مشکل شود و یا به دلیل املاح آب رسوب بگیرد، از قمقمه یخچال آب خارج نمی‌شود.
در این شرایط لطفا راهنمای رفع مشکل آب سردکن یخچال را مطالعه کنید.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات یخچال‌ و‌ فریزر LG می‌باشد.
آیا یخچال فریز ال‌ جی شما نیاز به تعمیر دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.
در یخچال فریزر ال جی ممکن است به دلیل شرایط نگهداری، نوع مواد غذایی و همچنین تنظیمات دمای یخچال، مواد عمر کوتاه‌تری داشته باشد. لطفا هنگامی که مواد غذایی یخچال شما طی مدت کوتاهی فاسد می‌شود، راهنمای نگهداری مواد غذایی در یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.
تنظیم دما در مدل‌های متفاوت یخچال فریزرهای ال جی تفاوت دارد . تنظیم دما ممکن است به صورت سانتی گراد، ولوم، خطی، نقطه ای یا خطی و عددی باشد. شما می‌توانید برای تنظیم دما، راهنمای تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.
 • در صورتی که سرمادهی کابین فریز کم شده یا سرمایش کلا از بین رفته و مواد غذایی شل شده است، برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر ال جی از سوی کارشناس ماهر اقدام کنید.
 • اگر کابین فریزر سرمایش داشت و کابین یخچال اصلا خنکی ندارد، یخچال فریزر شما نیاز به تعمیرات دارد.
نیاز به خدمات تعمیر یخچال فریزر ال جی دارید؟ می توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در صورتی که میزان خنکی در یخچال کاهش پیدا کرده است لطفا موارد زیر را بررسی کنید.
 1.  لطفا دما را با توجه به شرایطی همچون دمای محیط، دفعات باز و بسته کردن درب یخچال و حجم مواد غذایی داخل کابین تنظیم کنید.برای تنظیم دما می‌توانید راهنمای تنظیم دمای یخچال فریزر LG را مطالعه کنید.
 2. یخچال فریزر را در نزدیکی وسایل حرارتی و یا در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
 3. برای اطمینان از گردش هوا برای عملکرد مناسب یخچال فریزر، لطفا فضای کافی اطراف دستگاه ایجاد کنید. فضای مناسب برای محل قرار گرفتن دستگاه از پشت نسبت به دیوار حداقل 10 سانتی متر، از کناره ها  5 سانتی متر  و از سقف 30 سانتی متر است.
 4. چیدمان مواد غذایی داخل یخچال را بررسی کنید، به نحوی قرار نگرفته باشند تا جلوی دریچه‌های  هوای سرد (انتهای کابین) مسدود شده و گردش هوا به خوبی انجام نشود.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات یخچال فریزر می باشد.
نیاز به خدمات تعمیر یخچال فریزر ال جی دارید؟ می توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
دلایل متعددی باعث ایجاد صدا در یخچال فریزر ال جی می‌شود؛ مانند مشکل در استقرار صحیح یخچال (ترازبودن)، دیفراست (یخ زدایی)، صدای موتور، شیربرقی، فن و ... می‌باشد.
به شما توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل صدای یخچال فریزر، نکات رفع ایراد صدا در یخچال فریزر ال جی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر یخچال  ال جی، از سوی کارشناس اقدام کنید.
آیا یخچال و فریز ال‌ جی شما نیاز به تعمیر دارد؟ از متخصصین گلدیران راهنمایی بگیرید.
در یخچال فریزر ال جی ممکن است به دلایلی موتور بیش از حد یا یکسره کارکند.
 لطفا زمانی که موتور یخچال خاموش نمی‌شود و دائم کار می‌کند، مدت زمان کارکرد موتور یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.
در کنار کمپرسور (موتور) و لوله‌های کندانسور یخچال فریزر ال جی یک فن برای خنک کردن لوله‌های کندانسور قرار داده شده است. با کار کردن فن، هوای گرم از پشت و زیر یخچال خارج می‌شود. این حالت کاملا طبیعی است.
 • اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب، ستون میانی و یا پشت یخچال  است ، کاملا"طبیعی است. زیرا مقداری از طول لوله‌‌ی کندانسور را در کنار و دور درب یخچال عبور داده‌اند  تا گرمای آن باعث جلوگیری از تشکیل رطوبت بر روی دیواره‌های داخلی نزدیک درب یخچال و فریزر شوند.
 • به فاصله‌های استاندارد یخچال فریزر از اطراف توجه داشته باشید. فاصله‌ی استاندارد یخچال از قسمت عقب 10 سانتی متر، از طرفین 5 سانتی متر، و از بالا (سقف) 30 سانتی متر است؛ این فواصل باعث گردش هوا و کارکرد صحیح موتور می‌شود.
در صورت رعایت مورد فوق گرما بیش از حد باشد، نیاز به بررسی و رفع ایراد از سوی تکنسین می‌باشد.
آیا یخچال و فریز ال‌ جی شما نیاز به تعمیرر دارد؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
در صورتی که یخچال فریزر ال جی نشتی آب دارد، لطفا موارد زیر را بررسی کنید.
 • ممکن است نشتی آب از دستگاه دیگری مجاور این دستگاه باشد، بنابراین به محل دقیق نشتی دقت داشته باشید.
 • اگر آب در قسمت کف فریزر زیر کشو جمع شده و یخ بسته است،  یک  مرتبه آن را تمیز کنید.
 • چنانچه آب در قسمت کف یخچال زیر کشوی جا‌میوه‌ای نیز جمع شده  است و به بیرون از یخچال نشت می‌کند، یک مرتبه آن را تمیز کنید. با مشاهده‌ی تکرار ایراد، نیاز به بررسی دستگاه است.
 • در صورتی که نشتی آب از قسمت سقف داخلی یخچال باشد نیاز است یخچال فریزر ال جی از سوی کارشناس بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر یخچال فریزر ال جی دارید؟می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.

گاهی به دلیل تفاوت دمایی و وجود وسایل گرمازا کنار یخچال فریزر تعریق داخل کابین دستگاه ایجاد می‌شود. لطفا به مطلب دلایل تعریق کابین یخچال فریزر ال جی مراجعه کنید.

لطفا برای اطلاع از دلایل ایجاد برفک و راهکارهای رفع برفک یخچال راهنمای علل برفک‌زدگی یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.

گاهی به دلیل مشکلات درب یخچال فریزر و یا عدم رعایت برخی استانداردها درب یخچال باز می‌ماند. لطفا راهنمای علل بسته نشدن درب یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.

گاهی ممکن است یخچال بی دلیل آلارم یا آهنگ باز بودن درب را پخش کند؛ در این حالت لطفا مورد زیر را بررسی کنید:
 •  توجه داشته باشید درب یخچال فریزر کامل بسته شده و مانعی برای بسته شدن درب وجود نداشته باشد.
در صورتی که مورد بالا را انجام داده اید، اما مشکل رفع نشده است، لازم است یخچال فریزر LG از سوی کارشناس بررسی شود.
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید..

لطفا راهنمای طریقه‌‌ی فعال‌سازی آلارم باز بودن درب یخچال فریزر ال جی را مطالعه کنید.

گاهی به دلیل عدم رعایت برخی استاندارها در نگهداری مواد غذایی، بوی نامطبوع ایجاد می‌شود. برای رفع بوی بد به راهنمای رفع بوی بد یخچال فریزر ال جی مراجعه کنید.

 

در یخچال فریزر ال جی ممکن است به دلایل زیر مواد غذایی و میوه و سبزیجات دچار یخ‌زدگی شود:
 • امکان دارد نتظیم دما به شکل صحیح انجام نشده باشد. در این حالت می‌توانید راهنمای تنظیم دمای یخچال فریزر LG مطالعه کنید.
 • به قرار گیری مواد غذایی در طبقات کابین یخچال توجه کنید. طبقات بالای یخچال و قسمت‌های انتهایی کابین سردتر است؛ بنابراین موادی که زودتر دچار یخ‌زدگی می‌شود مانند میوه و سبزیجات را در این بخش‌ها قرار ندهید.
 • همچنین پیشنهاد می‌شود میوه و سبزیجات را درکشو مخصوص میوه و سبزی نگهداری کنید؛ در صورتی که میوه و سبزی را بر روی طبقات کابین قرار می‌دهید بهتر است محل قرارگیری نزدیک به درب یخچال باشد تا کمتر دچار یخ‌زدگی شود.
چنانچه پس از تنظیم صحیح دما، انتخاب گرمترین درجه‌ یخچال و رعایت موارد گفته شده، همچنان مواد غذایی یخ می‌زند، لازم است برای بررسی و رفع ایراد یخچال فریزر ال جی از سوی کارشناس ماهر اقدام کنید.
آیا یخچال فریزر ال جی شما نیاز به تعمیر دارد؟از متخصصین گلدیران کمک بگیرید.

این پیغام مربوط به عملکرد فیلتر هایژن فرش (hygiene feresh) است.

 • چنانچه بر روی نمایشگر یخچال فریزر پیغام Reset نمایان شده‌است، کلید HYGIENE FRESH را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.

و در صورت مشاهده‌ی مجدد این پیغام، لازم است فیلتر تعویض شود.

آیا نیاز به لوازم جانبی دارید ؟ از فروشگاه گلدیران خرید خود را انجام دهید.