سوالات متداول خدمات گلدیران

علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

موارد متعددی مانند ایرادات مربوط به فاضلاب منزل، شلنگ تخلیه، فیلتر داخل دستگاه و ایرادات مربوط به پمپ تخلیه و سیم کشی دستگاه و ... می‌تواند باعث عدم تخلیه آب ظرفشویی ال جی شود.
در این شرایط به شما توصیه می‌کنیم برای برطرف نمودن مشکل عدم تخلیه آب ظرفشویی نکات رفع ایراد عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی LG از سوی کارشناس اقدام کنید.
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ می‌توانید برای بررسی و رفع ایراد  ماشین ظرفشویی LG از تکنسین‌های متخصص ما کمک بگیرید.
علت عدم ورود آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند عواملی مانند ایرادات مربوط به شیر آب منزل، ایرادات مربوط به شلنگ ورودی آب، ارور یا پیغام خطا و ایراد در شیربرقی و برد و ...باشد.
در این شرایط به شما توصیه می‌کنیم برای برطرف نمودن مشکل عدم آبگیری ظرفشویی نکات رفع ایراد عدم ورود آب در ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی LG از سوی کارشناس اقدام نمایید.
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.
علت جمع شدن آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است بخاطر یکی از موارد زیر باشد:
 • زمانی که ظرفشویی خاموش است و آب داخل آن جمع می‌شود، موارد زیر را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی از سوی کارشناس اقدام کنید.
1-  در صورتی که آب زلال نباشد و دارای بوی بد باشد، این آب به دلیل برگشت آب فاضلاب به درون ظرفشویی می‌باشد باید مشکلات فاضلاب برطرف شود.
 • بررسی کنید محل تخلیه آب مسدود نشده باشد. یعنی جایی که شلنگ تخلیه دستگاه به فاضلاب منزل متصل شده است.
 • مسیر شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید شلنگ تاخوردگی با پیچ خوردگی نداشته باشد.
 • ارتفاع شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی از زمین نیز مهم می باشد. شلنگ تخلیه حتما باید حداقل 77 سانتی متر و حداکثر یک متر از سطح زمین بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود.
2-  در صورتی که آب زلال باشد، نیاز به بررسی و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی از سوی کارشناس میباشد.

 • اگر عملکرد ظرفشویی به دلیل ارور یا خطا متوقف شود، دستگاه نمی‌تواند کار را کامل انجام دهد و ممکن است آب تخلیه نشده و داخل ظرفشویی  جمع شود. در صورت نیاز می‌توانید خطاهای متداول در دستگاه‌ها‌ را مطالعه کنید.
 • ممکن است ظرفشویی مشکل تخلیه داشته و آب داخل دستگاه جمع شده باشد. نکات رفع ایراد عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر ماشین  ظرفشویی ال جی از سوی کارشناس اقدام کنید.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ماشین ظرفشویی LG می‌باشد
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.
گاهی به دلیل استفاده‌ی ناصحیح از دستگاه و شوینده و یا بروز ایراد در دستگاه ممکن است این مشکل ایجاد شود. لطفا در صورت مشاهده‌ی این مشکل، موارد زیر را بررسی کنید:
 • توجه داشته باشید مواد شوینده با کیفیت بوده و تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.
 • مرغوبیت جلادهنده را بررسی کنید. (چند قطره جلادهنده را در یک لیوان آب بریزید؛ اگر رنگ آب کدر شد، جلادهنده نامرغوب است.)
 • درجه‌ی جلادهنده را مطابق با قرص یا پودر انتخاب کنید و مخزن جلا دهنده را تا زیر خط max پر کنید و بیشتر از این حد جلادنده داخل آن نریزید.
 1. اگر از شوینده‌ای استفاده می‌کنید که همراه با جلادهنده است، درجه را بر روی 1 تنظیم کنید.
 2. و چنانچه از شوینده‌ای استفاده می‌کنید که بدون جلادهنده است، درجه را بر روی 2 یا 3 تنظیم کنید.
 • برای شستشوی کابین ظرفشویی مقدار 200 سی‌سی (میلی لیتر) سرکه‌ی سفید داخل یک کاسه ریخته و در سبد بالا قرار دهید. سپس برنامه‌ی ECO یا AUTO را انتخاب کنید تا یک مرحله شستشو بدون ظروف انجام شود.
 • درپوش نمک دستگاه را بررسی کنید که کامل بسته شده و نشتی نداشته باشد.
در صورت عدم رفع ایراد لازم است دستگاه از سوی کارشناس بررسی و ایراد رفع شود.
دستگاه ظرفشویی ال جی شما مشکل پیدا کرده است؟ برای بررسی و رفع ایراد دستگاه، از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.
گاهی به دلیل عدم رعایت برخی نکات، لکه‌ی چربی و یا موادغذایی بر روی ظروف باقی می‌ماند.
لطفا موارد زیر را رعایت کنید:
 • توجه کنید که داخل مخزن جلادهنده‌ی دستگاه، جلادهنده وجود داشته باشد.
 • اگر از شوینده‌ای استفاده می‌کنید که همراه جلادهنده است، درجه‌ی جلادهنده را بر روی 1 تنظیم کنید.
 • چنانچه از شوینده‌ی بدون جلادهنده استفاده می‌کنید، درجه را بر روی 2 یا 3 تنظیم کنید.
 • به کیفیت مواد شوینده و تاریخ انقضای آن توجه داشته باشید.
 • بررسی کنید که آیا لکه‌ی سفید به دلیل رسوب نمک بر روی ظروف و کابین است. درپوش نمک را محکم ببندید.
 • در نظر داشته باشد که نباید دائم از برنامه‌ی Quick استفاده نکنید زیرا احیای رزین ظرفشویی در این برنامه انجام نمی‌شود.
لطفا در صورت مشاهده‌ی خط و خش بر روی ظروف بلوری، پیرکس و کریستال موارد زیر را انجام دهید:
 • این نوع ظورف را در برنامه‌ی GENTLE یا CARE شستشو دهید. در صورتی که دستگاه شما کلید SPRAY را داشته باشد، می‌توانید با کلید SPRAY نیز قدرت آبفشان را کمتر کنید.
 • ممکن است خط و خش به دلیل کیفیت پایین پودر و یا قرص باشد؛ زیرا زمانی که آبفشان ظرفشویی با فشار ذرات قرص و پودر را به سمت ظروف پخش می‌کند و در اثر ضربه خط و خش ایجاد می‌شود. در این صورت لازم است شوینده را تغییر دهید.
 • فیلترهای دستگاه را بعد از هر بار شستشو تمیز کنید.
دلایل عدم استفاده از قرص یا پودر در ماشین ظرفشویی ممکن است یکی از موارد زیر باشد:
 • باز نشدن درب جاپودری یکی از دلایل این مشکل است. درب قسمت جاپودری 20 دقیقه بعد از شروع کار به صورت اتوماتیک باز می‌شود؛ در صورتی که درب جاپودری باز نمی‌شود، نیاز است ماشین ظرفشویی از سوی کارشناس بررسی شود.
 • توقف کارکرد دستگاه به دلیل بروز خطا و نمایش Error می‌تواند باعث این مورد شود. زیرا در این حالت دستگاه شستشو را نیمه‌کاره انجام می‌دهد.
 • کیفیت مواد شوینده نیز اهمیت دارد. گاهی دستگاه سالم است اما قرص یا پودر در آب حل نمی‌شود که لازم است از شوینده‌ی دیگری استفاده شود. البته به تاریخ مصرف مواد شوینده و میزان استفاده از آن متناسب با برنامه‌ی انتخابی نیز توجه داشته باشید.
 • چیدمان ظروف را به شکل صحیح انجام دهید. ممکن است ظروفی که در طبقه‌ی پایین و نیمه‌ی سمت چپ قرار داده شده است، مانع باز شدن درب جاپودری شود. برای بررسی، می‌توانید یک مرتبه دستگاه را بدون ظرف روشن و تست کنید.

لطفا به راهنمای جلوگیری از باقی ماندن پودر و یا قرص بر روی ظروف را مراجعه کنید.

گاهی به دلیل عدم استفاده‌ی صحیح از دستگاه و ... دستگاه صدای غیرطبیعی می‌دهد و گاه نیز صدا طبیعی است.
به نکات زیر توجه کنید:
 • در صورتی که مدت زمان طولانی است که استفاده می‌شود، تراز بودن آن را بررسی کنید.
 • چیدمان ظروف را مطابق دستورالعمل دفترچه راهنما انجام دهید.
 • ممکن است صدا بر اثر فشار زیاد آب در آبفشان‌ها و برخورد آن با ظروف و بدنه‌ی دستگاه باشد.
 • اگر صدا فقط هنگام آبگیری و یا تخلیه شنیده می‌شود، ممکن است صدای شیربرقی و یا پمپ تخلیه باشد که طبیعی است.
 • بسته به پودر مصرفی احتمال تشکیل کف بیشتر وجود دارد و این کف در سیکل شستشو صدای اضافه ایجاد می‌کند.
 • نحوه‌ی قرارگیری شلنگ تخلیه بررسی شود.
به شما توصیه می‌کنیم برای برطرف نمودن مشکل نشت آب ظرفشویی، موارد زیر را مطالعه کنید و در صورت نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی LG از سوی کارشناس اقدام نمایید.
 1. توجه کنید نشت آب از محل یا دستگاه دیگری نباشد.
 2. ممکن است شلنگ تخلیه از محل فاضلاب خارج شده و یا خروجی تخلیه مسدود شده است و آبی که ظرفشویی تخلیه می‌کند مجدد به بیرون برگردد.
 3. محل اتصال شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید و از سالم بودن آن‌ و عدم پوسیدگی اطمینان حاصل کنید.
 4. در صورتی که شلنگ ورودی آب یا شلنگ تخلیه سوراخ یا پاره شده باشد شلنگ باید تعویض شود.
 5. اگر نشتی آب از درب ماشین ظرفشویی است، نیاز به بررسی توسط تکنسین می‌باشد.
نکته: خارج شدن بخار از زیر درب دستگاه طبیعی می‌باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.
گاهی مشکلات برق باعث می‌شود ماشین ظرفشویی روشن نشود.
 • پریز برق منزل را بررسی کنید، مشکلی نداشته باشد. برای کنترل می‌توانید دستگاه دیگری مانند جاروبرقی را به پریز برق بزنید تا معلوم شود پریز سالم است و برق در آن جریان دارد.
 • در صورتی ظرفشویی به واسطه محافظ یا سه راهی به پریز برق وصل باشد، از آنها جدا کرده و مستقیم به پریز برق مستقل وصل کنید. حتی اگر دستگاه دیگری با محافظ کار کرد، حتما ظرفشویی را از آن جدا کرده و به صورت مستقیم به پریز برق بزنید.
 • اگر دوشاخه برق ماشین ظرفشویی از نظر ظاهری دفرمه شده است، باید توسط تکنسین تعمیر تعویض شود.
در صورت عدم رفع ایراد نیاز به بررسی و تعمیرات ماشین ظرفشویی LG می‌باشد.
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.

گاهی به دلیل استفاده از برخی برنامه‌ها، نوع ظروف و نوع استفاده ممکن است ظرفشویی برخی ظروف را خشک نکند. لطفا برای اطلاعات بیشتر در این مورد از طریق لینک زیر راهنمای مربوط را مطالعه کنید.
چرا ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی خشک نمی‌شود؟

گاهی به دلیل وجود مواد ژلاتینی که روی برد دستگاه قرار گرفته، زمانی که دستگاه شروع به کار می‌کند، قطعات روی برد طی کارکرد دستگاه گرم می‌شود و بویی همانند بوی سوختگی استشمام خواهد شد. لطفا چنانچه دستگاه شما بوی سوختگی می‌دهد، موارد زیر را در نظر داشته باشید:
 • دستگاه به محافظ یا سه‌راهی وصل نباشد؛ در واقع لازم است محافظ برق بررسی شود. (امکان دارد بو از محافظ یا سه‌راهی باشد.)
 • در صورتی که مدت زمان برنامه طولانی باشد، بوی سوختگی احساس می‌شود و طبیعی است. توجه داشته باشید این موضوع در صورتی صادق است که عملکرد دستگاه کاملا طبیعی باشد و سیکل شستشو بدون نقص انجام شود.
 • بوی قیر سوخته مربوط به عایق دورکابین است.
در صورتی که بو همراه با دود باشد، نیاز است دستگاه از سوی تکنسین بررسی شود.
نیازبه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.
اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما بوی غیر طبیعی می‌دهد لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:
 • از بوگیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که بوگیر باید مخصوص ماشین ظرفشویی باشد.
 • اگر بوی دستگاه برطرف نمی‌شود، به میزان 200 سی‌سی (میلی‌لیتر) سرکه‌ی سفید را داخل یک کاسه بریزید و در سبد بالا قرار دهید. سپس برنامه‌ی ECO یا AUTO را انتخاب کنید تا یک مرحله شستشو بدون ظروف انجام شود.
نیاز به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی ال جی از تکنسین های متخصص گلدیران کمک بگیرید.
در صورتی که پس از شارژ نمک، نمایشگر هشدار اتمام نمک دستگاه خاموش نشده است، لطفا راهنمای لینک زیر را مطالعه کنید؟

ظروف غیرمقاوم در برابر حرارت، ظروف دارای تزیینات فلزی مانند طلا ونقره، ظروف مس یا آلومینیوم روکش‌دار، ظروف چدنی، ظروف نقره‌ی رنگ شده، ظروف سفال دارای لایه‌ی طلا، ظروف دست‌ساز چوبی یا استخوانی، ظروف پلاستیکی که امکان قرار دادن در ظرفشویی را ندارند، ظروف آهنی و ظروفی که احتمال زنگ‌زدگی را دارد را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

مشاهده‌ی آب در مخزن نمک ظرفشویی طبیعی است. قبل از ریختن نمک در مخزن نمک ظرفشویی، می‌توانید مقداری از آب را با اسفنج جذب کنید و بعد از شارژ نمک، اگر میزان آب خیلی کم بود، مجدد داخل آن آب بریزید تا لبریز شود.

Quad Wash در واقع بازوهای چند حرکتی شستشو است. زمانی که آبفشان کف دستگاه نیز عمل می‌کند.
دستگاه‌های مجهز به تکنولوژی Quad Wash دارای چهار بازوی آبفشان هستند که در هر دو جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخند؛ به طوری که پاشش آب در تمامی زوایا انجام می‌شود و در منافذ بین ظروف نفوذ می‌کند تا بهترین نتیجه‌ی شستشو را داشته باشد.
همچنین دو بازو از چهار بازو، به طور مجزا، چرخشی در حدود 120درجه را دارد که این عامل، باعث پوشش کامل سیستم شستشو در تمامی زوایا در مقایسه با ظرفشویی‌های متداول می‌شود.
در مدل‌های متداول، ظرفشویی‌ها دارای دو بازو هستند که فقط به یک جهت (ساعتگرد) و به صورت ساده می‌چرخند.

لطفا به راهنمای تنظیم میزان جلادهنده مدل‌های سری XD مراجعه کنید.

به راهنمای طریقه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی LG مراجعه کنید.