سوالات متداول خدمات گلدیران

زمانی که کولر گازی ال جی روشن نمی‌شود، چه مواردی را بررسی کنیم؟

گاهی به دلیل تنظیمات تایمر، مشکلات دستگاه و یا اختلال در اتصال برق ورودی به کولرگازی، دستگاه روشن نمی‌شود.
در صورتی که برق وارد کولرگازی ال جی نمی‌شود لطفا موارد زیر را بررسی کنید:
لطفا بررسی کنید فیوز مینیاتوری دستگاه روشن باشد. فیوز مینیاتوری معمولا کنار موتور (یونیت بیرونی) دستگاه و در برخی مدل‌ها کنار پنل قرار دارد.
ممکن است فیوز مینیاتوری آسیب دیده باشد. در صورتی که به طور کلی برق وارد دستگاه نمی‌شود، صحت فیوز مینیاتوری را بررسی کنید.
دستگاه را از روی کلید پاور پنل کولرگازی ال جی روشن کنید. برای دسترسی به کلید پاور می‌توانید به راهنمای محل قرارگیری کلید POWER کولرگازی ال جی مراجعه کنید.
چنانچه کولر با کلید روی پنل روشن می‌شود اما با انتخاب کلید پاور کنترل کولرگازی روشن نمی‌شود، کنترل را بررسی کنید. برای تست کنترل راهنمای تست کنترل کولرگازی ال جی را مطالعه کنید.
در صورتی که با رعایت موارد گفته شده، همچنان کولرگازی روشن نمی‌شود، لازم است دستگاه از سوی کارشناسان گلدیران بررسی شود.
نیاز به خدمات تعمیر کولرگازی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد دستگاه از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.
ابتدا توجه داشته باشید که کولرگازی شما مجهز به سیستم گرمایشی باشد.
برای اطلاع از این موضوع می‌توانید دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید و یا با ارائه‌ی مدل، از شرکت خدمات دستگاه، در این مورد اطلاعات کسب کنید.
مدل دستگاه بر روی برچسب حاوی اطلاعات در سمت راست پنل کولرگازی درج شده است.
چنانچه کولرگازی شما دارای سیستم گرمایش است، تنظیمات حالت گرمایش کولرگازی ال جی را انجام دهید.
زمانی که کولرگازی ال جی بر روی حالت گرمایش کار می‌کند، گاهی به دلیل عملیات یخ‌زدایی و دیفراست، از یونیت بیرونی نشتی آب دارد و این مورد طبیعی است.
گاهی ممکن است به دلیل عملیات پیش گرمایش کولرگازی ال جی (Hot start)، یخ زدایی کولرگازی ال جی ، عدم تطابق کلاس آب و هوایی کولرگازی ال جی با محیط، انتخاب اشتباه کولر برای محیط، انجام اشتباه تنظیمات گرمایش کولرگازی ال جی و یا ایرادات دستگاه ، کولرگازی گرمایش نداشته باشد.
گاهی به دلیل برخی عملکردها، عدم رعایت برخی نکات و یا ایرادات، کولر گازی صدای غیرطبیعی می‌دهد.
لطفا راهنمای علل صدای غیرطبیعی کولرگازی را مطالعه نمایید.
گاهی به دلیل یخ زدایی و یا تفاوت دمایی از کولر گازی ال جی بخارخارج می‌شود.
لطفا راهنمای خروج بخار از کولرگازی LG را مطالعه کنید.

مبرد کولرگازی از گاز و روغن تشکیل شده است. در صورت نشتی گاز از هر قسمت دستگاه همانند لوله‌ها، پنل و یا قسمت‌های دیگر کولر، گاز خارج شده قابل مشاهده نیست اما روغن مشاهده می‌شود. در صورت مشاهده‌ی نشتی روغن لازم است برای بررسی دستگاه از سوی کارشناس اقدام کنید.

کولرگازی ال جی شما مشکل دارد؟ از متخصصان گلدیران کمک بگیرید.

گاهی به دلیل مشکل سینی تجمع آب کولرگازی، گرفتگی لوله‌ی تخلیه، انسداد محل تخلیه، کثیفی فیلترها و یا اواپراتور، نصب غیر‌استاندارد پنل و ... از پنل کولرگازی آب چکه می‌کند. لطفا مقاله‌ی «چرا از کولر گازی آب چکه میکند و راهکار‌های رفع آن!» را مطالعه کنید.

عملکرد سرمادهی کولرگازی با جذب گرما و رطوبت انجام می‌پذیرد. بنابراین از لوله‌ی درین میزانی تخلیه رطوبت دارد. میزان دقیق تخلیه‌ی رطوبت کولرگازی مشخص نیست و به میزان رطوبت محیط بستگی دارد. نمی‌توان آن را تخمین زد و در صورتی که میزان تخلیه رطوبت کم باشد مشکلی وجود ندارد. اما در صورتی که دستگاه سرمادهی نیز ندارد، از کارشناس ماهر برای بررسی دستگاه کمک بگیرید.

کولرگازی LG شما نیاز به بررسی دارد؟ از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.

برای آماده‌سازی کولرگازی تنها لازم است به تمیزی فیلتر و تنظیمات آن توجه کنید. در این رابطه می‌توانید از لینک زیر تنظیمات حالت سرمایش کولرگازی را انجام دهید:

سیستم تهویه‌ی منزل خود را برای بهار و تابستان آماده کنید!

لطفا راهنمای عملکرد Sensor Saving کولرگازیNext Plus LG را مطالعه کنید.

به راهنمای کاربرد Sensor Cooling کولرگازی Next Plus LG مراجعه کنید.

لطفا برای اطلاع از عملکرد Sleep به راهنمای کاربرد Sleep در کولرگازی‌های ال جی مراجعه کنید.

عملکرد Room Temp دمای محیط را نمایش می‌دهد و با انتخاب این کلید می‌توانیم همانند یک دماسنج از کنترل استفاده کرده و درجه دمای محیط را بر روی نمایشگر کنترل کولر گازی مشاهده کنیم.

گاهی به دلیل کثیفی فیلترها، از کولر گازی بوی نامطبوع استشمام می‌شود. می‌توانید در این مورد از لینک زیر راهنمای مربوط را مطالعه کنید:
می‌توانید عملکرد «تمیزکنندگی خودکار» را استفاده کنید. با انتخاب این گزینه، فن پنل کولرگازی پس از خاموش کردن دستگاه به مدت نیم ساعت روشن می‌ماند و رطوبت داخل دستگاه را به منظور جلوگیری از ایجاد باکتری و قارچ، از بین می‌برد. این گزینه معمولا با عنوان A Clean و یا Auto Clean بر روی کنترل قرار دارد.
ممکن است قطعات فلزی داخل دستگاه نیز کثیف باشد که در این حالت نیاز است کولر گازی شما سرویس شود.
نیاز به خدمات سرویس کولرگازی ال جی دارید؟ از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.
لطفا به راهنمای محل قرارگیری کلید Power کولرهای گازی LG مراجعه کنید.
برای باز کردن قاب کولرهای گازی ال جی، دو طرف قاب را از گوشه‌ی راست و چپ آن با دست بگیرید و کمی به سمت جلو بکشید. سپس قاب را به سمت بالا باز کنید. در برخی مدل‌های قدیمی دو طرف دستگاه زبانه‌ی کوچکی به این منظور وجود دارد.
توجه داشته باشید قاب برخی مدل‌های کولرگازی یک تکه است و اصلا باز نمی‌شود.
در صورتی که پنل کولرگازی ال جی شما یخ می‌زند، ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد:
 • لوله‌ی تخلیه رطوبت دستگاه مسدود شده یا تا خورده است.
 • محل تخلیه‌ی لوله‌ی درین مسدود است. ممکن است ظرفی که برای تخلیه‌ی آب لوله درین قرار گرفته، مملوء از آب شده و می‌بایست تخلیه شود.
 • ممکن است فیلتر کولرگازی کثیف باشد و لازم است فیلتر شستشو شود. می‌توانید در این مورد راهنمای "چگونه فیلتر کولرگازی ال جی را تمیز کنیم؟" را مطالعه کنید.
 • توجه داشته باشید لازم است کولر گازی در بازه‌های 6 ماهه یا یک ساله سرویس شود.
اگر لوله‌ی تخلیه به صورت توکار در دیوار وصل شده و قابل دسترسی نیست و یا پس از بررسی موارد گفته شده، مشکل رفع نشد، نیاز است دستگاه از سوی کارشناس بررسی شود.
نیاز به سرویس تعمیر کولرگازی ال جی دارید؟ متخصصان گلدیران در کنار شما هستند.

لطفا نکات علت خنک نکردن کولر گازی ال جی را مطالعه کنید.

در صورتی که کولرگازی ال جی در حالت سرمایش کار نمی‌کند، به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر به طور کلی کولر روشن نمی‌شود، در صورت روشن نشدن با کنترل، با کلید پاور پنل کولر گازی، آن را روشن کنید. اگر دستگاه با کلید پاور نیز روشن نمی‌شود، ممکن است به دلیل مشکل برق باشد.
 • توجه داشته باشید کولر گازی به این شکل عمل می‌کند: دستگاه تا زمانی که دمای اتاق به دمای انتخابی شما برسد، سرمادهی خواهد داشت و پس از آن سرمادهی متوقف می‌شود و فقط فن دستگاه کار می‌کند تا زمانی که مجدد هوای اتاق کمی گرم شود.
کولر گازی ال جی شما دچار مشکل شده است؟ با کارشناسان گلدیران تماس بگیرید.
قابلیت Auto Restart باعث می‌شود پس از قطع و وصل مجدد برق، کولرگازی به طور خودکار روشن شود. برای فعال‌سازی قابلیت راه اندازی مجدد به صورت خودکار، به شکل زیر عمل کنید:
کلید پاور کولرگازی را 6 ثانیه به صورت فشرده نگه دارید تا زمانی که دستگاه دو مرتبه بوق بزند و چراغ آن 4 مرتبه روشن شود. برای غیر فعال‌سازی عملکرد نیز کلید پاور را مجدد به مدت 6 ثانیه نگه دارید.

اگر کنترل کولر گازی در دسترس شما نیست، می‌توانید برای راه‌اندازی دستگاه، با کلید پاور پنل، دستگاه را روشن کنید. به این شکل سرعت فن بر روی دور بالا تنظیم خواهد شد. در صورتی که کولر گازی را به این شکل روشن کنید، طبق دماهای زیر عمل می‌کند:

 • اگر دمای محیط زیر 21 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، دما بر روی 24 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم می‌شود.
 • چنانچه دمای محیط بالای 21 درجه‌ی سانتی‌گراد و زیر 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، دما بر روی 23 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم خواهد شد.
 • در صورتی که دمای محیط بالای 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، دما بر روی 22 درجه‌ی سانتی‌گراد قرار می‌گیرد.

نکته: در مورد دستگاه‌های فقط سرمایش، دما تا 22 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم می‌شود.

علت پریدن فیوز کولر گازی LG می‌تواند موارد زیر باشد:

 • بروز ایراد در برق تغذیه‌ی دستگاه کولر گازی ال جی
 • عدم تناسب کابل و فیوز مینیاتوری با مدل و ظرفیت کولر گازی ال جی
 • بروز ایراد در کابل و فیوز مینیاتوری کولر گازی LG
 • افت ولتاژ برق تغذیه کولر گازی ال جی
 • عدم تامین برق مورد نیاز دستگاه کولر گازی ال جی ؛ در این مورد اطمینان حاصل شود که فیوز مینیاتوری می‌تواند آمپر مورد نیاز دستگاه را تامین کند. برای مثال برای دستگاهی که نیاز به فیوز 30 آمپر دارد، نمی‌توان از فیوز 25 آمپر استفاده کرد.

اگر با رعایت موارد گفته شده همچنان دستگاه مشکل دارد، نیاز است کولر گازی ال جی شما از سوی کارشناس بررسی شود.

نیاز به خدمات تعمیر کولر گازی ال جی دارید؟ برای صحبت با متخصصان درخواست خود را ثبت کنید.

در صورتی که عملکرد Auto Restart دستگاه فعال باشد، کولر گازی پس از قطع و وصل شدن برق، به طور خودکار روشن می‌شود. اگر کلید POWER پنل کولر گازی ال جی را به مدت 6 ثانیه به صورت فشرده نگه دارید، حالت Auto Restart فعال می‌شود و بعد از قطع و وصل برق، پنل مجدد شروع به کار می‌کند.
برای لغو این عملکرد، مجدد 6 ثانیه کلید پاور را نگه دارید.